Wpis z mikrobloga

Hej wykopowi #programista15k z #wroclaw!

Dawno się nie przypominałem ;)

Komu znudziło się #programowanie kolejnych nudnych webówek lub backendów do webówek w javie (wliczając wersję script), c# czy innym phpie? Zapraszam do dołączenia do mojego zespołu, w którym programowanie fascynuje dokładnie tak samo, jak na samym początku, a to za sprawą wdrożenia rusta!

- Programista #rustlang * + csharp + ruby / linux, w dowolnej kombinacji

- Wrocław, Hutmen, praca w biurze, zdalnie wchodzi w grę, ale po czasie

- 3000 < junior < 5000 < mid < 7500 < senior < ??? (netto uop, b2b też może być afaik)

- HPC, żadnych* frontów, żadnych sqli
dużo miejsca na optymalizacje i pomysły

- branża hotelarska + 2 teamy lotnicza (TAP Portugal, Gulf Air)

- nie-korpo, ~35 programistów

Wymagania:
- bardzo dobra znajomość jednego z tych trzech języków lub background c++ (łatwo wtedy wdrożyć się w rusta)

- brak oporów przed nauczeniem się pozostałych

ew. są zespoły bardziej 'jednojęzykowe' (js/niewiemco, ruby/linux, .net/windows, asp.net+sql/window, .NET core/cokolwiek, ale ciekawiej jest, jak się używa tych trzech z góry)

(*) rusta używamy z powodzeniem na produkcji i nowy soft powstaje głównie w ruście
(**) niby jakieś tam webówki mamy w ruby, ale zaglądamy do raz na rok. Jest też drugi team, rust 95%, c# 4.9%, ruby 0.1% i oni tworzą backendy też, ale nie tylko.

http://anixe.pl/jobs/rust_dev/
  • 9
@GotoFinal:

- bardzo dobra znajomość jednego z tych trzech języków lub background c++ (łatwo wtedy wdrożyć się w rusta)


czyli nie, ale wtedy wypada znać c# i chcieć się nauczyć rusta ze wsparciem zespołu. No i nie mieć jakichś grubszych oporów przed ruby (ale nie rails).
@sasik520: huh, dziwne podejście trochę że nie trzeba znać nawet języka ¯\_(ツ)_/¯
A nawet się chciałem rusta uczyć bo dość ciekawy język, no ale ten no, wracam do klepnia minkraftów :D
@GotoFinal: wcale nie dziwne.

Mamy dwa mocno powiązane ze sobą zespoły. Jeden używa powiedzmy 95% rusta. Drugi (mój!) ma główny produkt w c#, tworzy nowe rzeczy w ruście i jakieś tam mniej istotne małe toole w ruby. Więc są co najmniej trzy możliwości:

1. Znasz rust i dołączasz do pierwszego zespołu
2. jw. ale do mojego zespołu
3. Znasz c# i zaczynasz od rozwijania i utrzymywania aplikacji w c#, a z