Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tak więc od niedawna jestem w #londyn, pojechałem do #uk głównie w celu poprawienia angielszczyzny, a przy okazji zarobienia jakichś godziwych pieniędzy. Niestety moja główna profesja trochę wymagająca, szczególnie właśnie komunikacyjnie/językowo, a ja dopiero jedną nogą w tej branży, to ciężko mi coś sensownego tutaj znaleźć (były zaproszenia na rozmowy, po czym np. urywał się kontakt z niewiadomych mi przyczyn, szkoda). Więc rozpocząłem prace w #tesco, jako, że mam brata, który jakiś dłuższy czas w jednym takim pracuje i zarabia całkiem nieźle na nockach bez praktycznie żadnych wymagań. Pracuję jako Customer Merchandising na nockach (bo night shift bonus jest całkiem fajny), generalnie polega to na tym, że #!$%@? cały towar z półek, przy których pracuje, po czym reguluje wysokości, rodzaje półek, itd. wg. planu, drukuje etykiety z cenami, wstawiam także jak wg. planu, a następnie wykładam tam najczęściej nowy towar lub towar z półek obok. Jako, że to jest spore Tesco, a mało ludzi, to jest #!$%@?, ale zdarzały się momenty na #heheszki w ramach wyluzowania zwieraczy. Pracujemy w 3 osoby - Ja, arab i murzyn. No i tutaj ważny punkt - dla mnie #rasizm był zawsze memem i generalnie mam różnego pochodzenia rodzinę, mam także murzyna, który nie zezłości się na rasistowski żarcik czy też zdjęcie z rodziną swojej żony (białej, mojej kuzynki) w czapkach imitujących KKK. Ba, nawet to miło wspomina. ( ͡º ͜ʖ͡º) No i pewnego razu arab się pytał o swój długopis, który potrzebował do notowania w trakcie prac nad regulacjami półek, a ja rzecz jasna pomyślałem, że jak ja nie mam, to pewnie murzyn ma. No więc odruchowo zaśpiewałem "Nigga stole your pen". Wszyscy to wyraźnie usłyszeli. #szukampracy, najlepiej w Londynie, na zachodzie. Wszelkie prace na komputerach mile widziane (niby mam kompetencje IT, ale także po prostu szybko na nich pracuje i szybko się uczę), znam się szczególnie dobrze na grach wideo (moje CV niestety głównie na tym się głównie opiera, bo gamedev, 50 mobilnych gier robiących hajs dla firmy, która żydziła o niewielką względem ich zarobków podwyżkę mam za sobą).

#pracbaza #wielkabrytania #przegryw

PS. Jeszcze śnił mi się wczoraj Michau, ale to temat na inną okazję (ot taki teaser)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: pracy dla Ciebie nie mam, ale też się parę razy musiałem ugryźć w język bo miałem przed oczami internety, i takie nigga to dla mnie zawsze było memowe ew. w grach typu gta ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tu się okazuje, że może kogoś na serio dupa zapiec
OP: @skydancer: Don't judge, jestem od niedawna w UK, a mój zawód wymaga świetnej komunikacji, jestem bardziej game designerem/technical designerem, niż developerem. No i chciałbym przestawić się na pc/konsole, już dosyć raka widziałem w grach mobilnych.
@borikossss: Średnio 10 funtów na godzinę chyba w każdym zawodzie poniżej managerów, w niedziele ma się płatne jakieś 4,5 funta ekstra na godzinę, dlatego najlepiej w niedziele pracować (soboty i niedziele noc w
@AnonimoweMirkoWyznania: Życzę Ci byś nie znalazł żadnej pracy, wrócił do Polski i narzekał na Ukraińców. Z takim podejściem nie ma dla Ciebie miejsca w rozwiniętym kraju. Co to w ogóle za pomysł by tak powiedzieć!? Ile Ty masz chłopie lat.
to zarzutka. jak się jest specjalistą (nie ważne jaka branża) to do UK się przylatuje już z podpisanym kontraktem.

Tak tylko zaznaczam bo jeszcze ktoś pomyśli, że to dobry pomysł rzucić wszystko i wyjechać do tesco. Jak ktoś zaczyna karierę i trochę już czasu na nią poświęcił to może warto trochę poczekać aż się rozpędzi? stracony czas i dziura w CV.
OP: @settogo: Widzisz, jestem przyzwyczajony do ludzi, którzy nie mają kija w dupie.
@walezbani: No właśnie zastanawiam się co idzie nie tak, bo często po prostu dziwne rzeczy się dzieją z tymi zgłoszeniami, najbardziej mnie chyba boli jednak własnie ta jedna konkretna rozmowa, w której kontakt się urwał, bo to najciekawsza firma była z Londynu jeżeli chodzi o gd.
@elmozgo: Nigdy nie mówiłem, że jestem specjalistą, problem w