Wpis z mikrobloga

Mirki z #warszawa jakie macie opinie o mieszkaniu na Żeraniu? Nie jest tam brudno albo niebezpiecznie?

Ostatnio dużo osiedli powstaje na północ od Modlińskiej, w stronę Kanału Żerańskiego, ale też na południe, bliżej Myśliborskiej. Przyznam, że ta druga lokalizacja wydaje się lepiej skomunikowana, ale czy nie śmierdzi od elektrociepłowni i przepompowni ścieków? Niby teren duży, mapy smogu też pokazują, że niby czysto, ale jak w praktyce ma mi walić cały dzień jakimś smrodem, to podziękuję...

#kiciochpyta #mieszkanie #bialoleka
  • 17
@Danny33: Z Odlewniczej do takiej Myśliborskiej czy Portowej jest dobre 2km, tyle co na Bródno. Aż tak niesie? Co masz na myśli pisząc "Odlewnicza"? Ipochem czy ogólnie ten obszar?

Zabójstwa były 15-20 lat temu, więc może minęło, ale ci grzejący się bezdomni mnie zmartwili...

Fajna ta inwestycja, tylko... straszne wygwizdowo. 15-20 minut jazdy komunikacją dalej, a w korkach na Modlińskiej pewnie jeszcze gorzej.

@PanWinston: Mieszkasz tam? Elektrociepłownia nie brudzi zbytnio?
@pimkuspan: Mieszkam na tarchominie i mogę szczerze polecić. Odkąd jest tramwaj do metra i galeria jest wszystko co trzeba i nawet więcej. Obczaj Przaśna 16,18; Modlińska 73c jeśli chcesz żerań. Nowe bloki, ale dość blisko Polfy więc nie wiem jak z zapachem i pieszo okolo 15 minut do tramwaju. Rozejrzyj się na tarcho i nowodworach bo to już nie tylko sypialnia jak 10 lat temu i do metra 15 minut.
@pimkuspan: Nie, śmierdzi w najbliższej okolicy. Czasem poniesie aż do Czołowej ale b.rzadko. Ogólnie bardziej podoba mi zachodnia część od Modlińskiej (na wschód jakość tak przemysłowo bardziej mi się wydaje). Chociaż trochę dalej jest np. os. Klasyków i tam jest całkiem przyjemnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jeśli szukasz pod kątem dobrej komunikacji to rzeczywiście coś w stronę centrum ew bliżej tramwaju
@Danny33: os. Klasyków czyli ulica Krokwi wybudowano na poprzemysłowym terenie fabryki Pollena Aroma. Produkowali koncentraty zapachowe i pomimo rekultywacji terenu nadal czuć specyficzny zapach gumy "Turbo". A może to tylko moje paranoje bo sie wychowałem obok. Osiedle ładne i ciche, mieszkania fajne (sprzedaję kablówkę więc trochę odwiedziłem). W każdym razie komunikacyjnie jest kiepsko bo nawet nocny nie jeździ i rano mega korki do Modlinskiej.
@Danny33: Chodziłem tam do gimnazjum ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Przy założeniu korzystania tylko z samochodu to ok choć to niecały km od Polfy. Jak zawieje od wschodu to może być nieciekawie, ale w sumie nie wiem czy jeszcze emitują tak dużo smrodu jak kiedyś.
@Danny33: z ciekawostek to właśnie budują nowe osiedle na klasyków i bedzię jeden budynek, po starej drożdżowni, chyba z końca XIXw przerobiony na lofty, ale nie znam szczegółów. Ceglany budynek tuż przy parku henrykowskim.
@Danny33: Nie, to jest stara portiernia. Za nią są jeszcze dwa budynki z cegły. Mniejszy to dawny dom właściciela drożdżowni, po jego śmierci przerobiony na mieszkania pracownicze, a większy to stary budynek produkcyjny, zaadaptowany przez Pollenę i teraz przez dewelopera podobno przerabiany na lofty.