Wpis z mikrobloga

Fajnie że jest taki serial jak Rick and Morty. Zawsze myślałem że mam dziwny typ humoru i jestem trochę ponad te seriale typu sitcomy z śmiechem z taśmy czy jacyś Simpsonowie a tu trafił się naprawdę fajny serial pełen ironicznych wstawek na wysokim poziomie, odniesień do życia, no widać że scenariusz piszą ogarnięci ludzie. Pewnie czasem starają się zbalansować poziom przez wstawki o bekaniu i sraniu żeby dotrzeć też do przeciętnych odbiorców, ale ogółem to humor jest tu na poziomie, bardzo inteligentny. Jestem w połowie drugiego sezonu i aż żal dalej oglądać bo szybciej się skończy
#rickandmorty #seriale #kino #oswiadczenie
  • 13
@Saudir: To be fair, you have to have a very high IQ to understand Rick and Morty. The humour is extremely subtle, and without a solid grasp of theoretical physics most of the jokes will go over a typical viewer's head. There's also Rick's nihilistic outlook, which is deftly woven into his characterisation- his personal philosophy draws heavily from Narodnaya Volya literature, for instance. The fans understand this stuff; they have
@Magnolia-Fan:

without a solid grasp of theoretical physics most of the jokes will go over

co to za bzdury? Trochę liznąłem fizyki (a nawet sporo, bo prawie kończyłbym magisterkę na katedrze teorii cząstek FUW) i jakoś specjalnych odniesień nie widzę. Parę żarcików było, ale bynajmniej nie jest to most of the jokes, ba, nawet nie w każdym odcinku jest cokolwiek. No i na marginesie, w tym uniwersum tak sobie z
@Saudir:
Ale pierwsze 10 sezonów Simpsonów to ty szanuj - są absolutnie genialne i bez nich nie byłoby prawdopodobnie żadnej z obecnych kreskówek dla dorosłych - South Park, Family Guy czy właśnie Rick i Morty zawdzięczają istnienie głównie temu że na fali popularności Simpsonów powstała nisza na tego typu seriale.

@Magnolia-Fan:
Następnym razem wrzuć w wersji PL, więcej osób się złapie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.wykop.pl/wpis/26874713/prawde-mowiac-trzeba-miec-niezwykle-wysokie-iq-zeb/