Wpis z mikrobloga

Gdybym ja Wam drogie Mireczki powiedział, z jakim #rakcontent się dzisiaj zetknąłem podczas spotkania rodzinnego, z jakim betonem musiałem się zderzyć i jak bardzo zdziwiłem się, że jestem czarną owcą w tym stadzie (choć wolałbym określenie - myślącą), to wasze raki dostałyby raka, a ten rak by padł na raka.
#!$%@? nie wierzę w to, co się #!$%@?ło - brat mi mało oczu nie wydrapał, a większość rodziny mu wtórowała, kiedy powiedziałem, że uważam, że zmiana w sprawie handlu w niedziele, jaka ma nastąpić od przyszłego roku, to jak najbardziej #!$%@? pomysł!

Dowiedziałem się między innymi, że:
- jak mi się nie podoba to mogę się wyprowadzić za granice (to w odpowiedzi na to, że tych ludzi nikt nie zmusza do pracy na tych stanowiskach w tę #!$%@?ą niedzielę i mogą ową pracę zmienić),
- że teraz wszędzie na zachodzie w niedziele się nie pracuje (na mój argument, że osobiście w Utrechcie i Amsterdamie robiłem zakupy w galeriach w niedzielę)
- że wreszcie ci ludzie będą mogli odpocząć i mieć czas dla rodziny bo do tej pory pracowali więcej niż ci co pracują od pon-ptk (mimo, że tłumaczyłem, że #!$%@? jedni i drudzy maja po Ok 160h w miesiacu przepracowanych - nie licząc nadgodzin, i że tyle samo czasu maja na odpoczynek, tylko w inne dni tygodnia).
Nie pomogły tez moje tłumaczenia, że jakoś #!$%@? ludzie na stacjach benzynowych, lekarze, pielęgniarki, ratownicy, strażacy, itp tak pracują i dalej będą pracować w niedzielę!
A już szczytem szczytów był tekst, że znajomy rodziny pracujący w Niemczech w BMW robi od pon-czw. to ma więcej czasu na wypoczynek o dla rodziny! #!$%@? z tym, ze przez te 4dni robi po 10h!!! Oni serio darli się, że on wypoczywa dłużej! Co za ##!$%@?
Przysięgam, że w tym momencie ubrałem dzieci i poszliśmy do domu - dalej nie mogę uwierzyć, co się #!$%@?! Bratu powiedziałem, że żałuje, że nie przyszło mu żyć za komuny - pewnie czułby się jak w niebie!


Pozdrawiam z tego miejsca teściową brata, która jako jedyna rzeczowo się wypowiadała i miała pojęcie o temacie!

#bekazpodludzi #truestory #notcoolstory #logikaniebieskichpaskow
  • 60
  • Odpowiedz
@chozi: Przynajmniej wiesz jaką masz rodzinę. Chociaż moim zdaniem argument w stylu "Nikt cię nie zmusza do pracy tutaj, chcesz to ją zmień" jest dla mnie tożsamy z "jak ci się nie podoba to wyjedź za granicę. Nie każdy i nie zawsze ma taką możliwość. Generalnie uważam że zakaz handlu w niedzielę jest bez sensu.
  • Odpowiedz
@chozi: Żenuncjometr przekroczył granicę. Spotkałem się z analogicznymi poglądami. Stwierdziłem, że chyba po prostu już nie pasuję do tego kraju. Od metod pojmowania rzeczywiści, po krzywe spojrzenia na ulicy (zazwyczaj nie idzie nawiązać przyjaznej wymiany wzrokowej). Po prostu wymiękam. Urlop czas skończyć. Za rok chyba nie przylecę.
  • Odpowiedz
  • 10
@chozi ale skoro ktos pracuje pon-czw, to znaczy, ze w piatek nie traci czasu na dojazd do pracy, wiec w sumie, to ma wiecej czasu dla rodziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@chozi: Przykra sprawa, ale pozostaje chyba tylko starać się nie przejmować. U nas w kraju to takie dość popularne, ze ludzie nie mający argumentów zaczynaja walić betonomi albo obrażać... zakaz handlu w ND to kolejny chory pomysł by ograniczać społeczeństwo. Handel zakaz Ok, ale ludzie zapieprzajacy w kinach, zarabiać, stacjach to już jest w porzadeczku?
  • Odpowiedz
@chozi: ja z takimi amebami w pracy się muszę kłócić bo tez popierają ten pomysł. Bo żona w rossmanje kogoś pracuje i nie ma wyboru i musi w niedziele pracować xD jakby #!$%@? pracy nie mogła zmienić bo jest w obozie pracy xD #!$%@? ludzie. Dostrzega problem jak browara albo kiełbasy zabraknie a żabki nie będzie
  • Odpowiedz
@chozi mój ojciec też mi się kiedyś rzucał jak powiedziałam że mi to obojętne czy ta ustawa przejdzie bo mi to nie przeszkadza że pracuje (jeszcze wtedy) w niedziele. A też pracowalam w handlu. To darł na mnie mordę że mam się nie wypowiadać w ogóle bo nie mam dzieci i rodziny i inne matki chciały by mieć wolne a przeze mnie nie mają bo buntuje się przeciwko ustawie... No #!$%@?
  • Odpowiedz
@chozi ja sie o to samo poklocilem z kumplem w czwartek. Na szczescie kumple to nie rodzina i po skonczonej dyskusji napilismy sie piwa i wlaczylismy Fife, ale jednak niesmak pozostal ;)
  • Odpowiedz
że wreszcie ci ludzie będą mogli odpocząć i mieć czas dla rodziny bo do tej pory pracowali więcej niż ci co pracują od pon-ptk


@chozi: Takie bezmózgi zorientują się o co w tym chodzi dopiero, jak dostaną wypłatę niższą o 1/5 xD
  • Odpowiedz