Wpis z mikrobloga

Dlaczego nie warto szanować grupy zawodowej zwanej KANARAMI?! już wam opowiadam..:
Cała akcja dzieje się w mieście #opole, jako świeży student jadę sobie odebrać legitymacje studecką, wchodzę do autobusu, jest XXIw wiec odpalam SkyCash kupuje bilet wg zniżki ULGOWY bo mam jeszcze ważną legitymacje ze szkoły, wpisuje nr boczny pojazdu akceptuj etc.. 1.30zł... jadę... parę przystanków dalej wchodzi dwóch przedstawicieli kanarkowego spierolenia więc pokazuje ładnie wszystko, proszą o legitymacje więc daje i pada tekst: "ale proszę o studencką".. Mówię, przecież to ulgowy więc mam szkolną a właśnie jadę odebrać studencką więc w czym problem?
- to jest bilet na legitymacje studencką, na szkolną kosztuje 1.60zl
- WTF? jak całe życie jeżdżę po różnych polskich miastach to ulgowy to ulgowy, pierwsze słyszę
- TO NIE MÓJ PROBLEM BĘDZIE MANDAT
- wait.. bilet mam, pokazuje jak wyglądała płatność itd.. wszystko się zgadza
- POWINIEN PAN WZIĄĆ ULGĘ GMINNĄ
- tak patrzę na niego, mówię o 30 gorszy będzie pan robił problem, mogę kupić przy panu drugi jaki trzeba i nie róbmy cyrku bo szkoda pana czasu na wypisywanie i mojego na czekanie
- NIE MA SZANS, JA MAM KAMERĘ NA KURTCE, MANDAT I ŚLUZ NAJWYŻEJ PAN SOBIE ANULUJE
poziom wkrwu osiągnął epicentrum, 10 min wypisywania, wypisali dwa mandaty bo byłem z kolegą, poszliśmy anulować- stracone kolejne 15 min, wydrukowane jakieś 10 kartek, ksera legitymacji, dowody nie dowody NO I OCZYWSCIE OPLATA MANIPULACYJNA 12 ZŁ...i pomyśleć że to tylko o 30gr... taguje #zalesie #truestory i trochę #gorzkiezale #boldupy bo najbardziej to szkoda mi było czasu
  • 51
Nie po to w autobusie są naklejki że można korzystać ze SkyCash żeby kupować u kierowcy


@ciupaciups: no ale masz w Skycash podział na ulgowe i gminne. Mi już tutaj zapaliłaby się jakaś lampka, właśnie dlatego, że w większości miast ulgi zostały ujednolicone do 50% (ale np. w Warszawie też kiedyś był podział na uczniowskie i studenckie, różnica to było 5 groszy).
@ciupaciups: tu nie rozchodzi się o 30 groszy tylko o to kto do tego biletu dopłaca, bo z innej puli idzie dofinansowanie na studenckie, a z innej na gminne i oni musza się o to #!$%@?ć, po prostu wykonują swoje obowiązki. A zapłaciłeś 12 zł, bo przez to, że nie umiesz czytać zmarnowałeś 10 minut pracy kanara i 10 minut pracy babki z biura
@beliver nie znajomość prawa nie zdejmuje obowiązku stosowania się do niego. To tak jak bym założył że mogę jeździć za darmo km w całej Polsce na odznace dawcy krwi (tej pierwszej) bo u mnie w mieście to honorują
@ciupaciups: @Klepajro: tu #!$%@? kilku ludzi już się nadaje właśnie na piękny przyszłościowy beton... tylko w tym kraju wszystko jest PRZECIW obywatelowi. #!$%@? Ci się samochód? To w innych krajach Ci policjant pomoże a u nas co najwyżej mandat #!$%@? albo uda ze nie widza; pijesz piwko pod chmurką? Uśmiechną się panowie do Ciebie jak nic nie odjaniepawlasz; zapomnisz zapłacić za coś? Grzecznie Ci przypomną... a u nas ucisk jak
@ciupaciups: Znam z autopsji lata temu w Legnicy (nie pozdrawiam).
Okazało się że lokalne władze wprowadził sob ie bilety ulgowe ale tylko dla osób zameldowanych na terenie gminy. Ja byłem przejazdem. Oczywiście ani na przystanku ani na pojeździe nie było informacji o tym. Kanar wypisał mandat, nie zapłaciłem, wysłałem odwołanie - nękali jeszcze kilka miesięcy a potem dali sobie spokój. I bądź tu uczciwy człowieku...