Wpis z mikrobloga

Nowe dziecko na pokładzie.

Zmiana systemu i przejście na “bezlusterkowca”.

Teraz to się zacznie, tym bardziej, że rozpocząłem studia fotograficzne w UK i będę miał teraz pełen dostęp do studia fotograficznego oraz możliwość pożyczania profesjonalnego sprzętu.
Dwa marzenia za jednym razem się urzeczywistniły, znaczy nie no, nie że same, pracowałem ciężko na to wszystko odkąd mieszkam w UK.

Z racji, że mój ukochany lustrzak Nikon ledwo już zipie, po tylu latach i tak musiałem kupić coś nowego. Po kilku
miesięcznym rozpoznaniu rynku sprzętu fotograficznego i przeanalizowaniu porad od @sorek (przy okazji jeszcze raz wielkie dzięki ziom) wybór padł na tego oto kolegę. Niestety zdjęcie robione ziemniakiem LG.

Jaram się jak 4 latek resorakiem z Matchboxa.

#namarinwuk #sony #fotografia #namarincontent #emigracja #uk #chwalesie #namarinfotografuje
Pobierz
źródło: comment_7xuH5EICVslFenhVeYaFWuPvQ8sCv0tM.jpg
  • 18
@blinxdxb: Pomimo iż nie miałem jeszcze okazji i czasu by go w pełni przetestować w warunkach zewnętrznych, to już teraz wiem, że efekty będą o wiele lepsze, gdyż do tej pory działałem na starym D60 z kitowym szkłem, który już mnie ograniczał i nie miał tylu wygodnych rozwiązań i ustawień co ten Sony.

Wszystko tu jest lepsze, począwszy od matrycy, ilości punktów ostrości, możliwości ustawień ISO, wagi samego aparatu, odchylanego wyświetlacza
@Namarin no ja to mam w lustrze, też Nikon. Nie zmienię dopóki się nie zepsuje, a że zaczyna nawalac to się zastanawiam. Na pewno pewnie plus, że lustro się nie brudzi a to dla mnie ważne, bo mieszkam w piaszczystym klimacie
@blinxdxb: Lustro się nie brudzi ale matryca i szkła już tak :)

W sumie to już wcześniej myślałem o tym sprzęcie. Subskrybuje gościa na YouTube który się nazywa Jason Lanier i po jego filmach o tym aparacie nabrałem zainteresowania.
Jestem ciekawy opini normalnego człowieka.


@blinxdxb: hłe hłe :D myślałem, że wszyscy mają mnie tu raczej za nienormalnego.

Dam znać jak się już zapoznam ze sprzętem (nie wiem kiedy to będzie bo teraz studia i praca, czasu będzie mało na wypady fotograficzne).
@Namarin sprzęt ok sam mam a7 i jest spoko.

Ja sie przesialdlem z Canon na Sony i jeżeli chodzi o jakość zdjęć to jestem po dużym wrażeniem jedyne czego musiałem sie nauczyć to Sony inaczej łapie ostrość w zdjeciach. Na początki to był hit or miss. Teraz już jest lepiej choć nadal sie lapie na przyzwyczajeniach z Canona.
Powidzenia I gratuluję.
@blinxdxb ja używam systemu sony. Mam porównanie do Lunixow i orzez 2 tygodnie miałem Canon 6D i szczerze - nie wiedzę powodów by używać luster.

Bezlustra Sony mają dużo lepsze matryce (huh, dla Nikona i Canona matryce robił Sony..), świetny af na całej matrycy, są małe, poręczne i użytkowanie ich jest dużo lepsze dzięki temu że masz ciągłe live view i elektroniczny wizjer to coś dużo lepszego niż optyczny. Jest wyraźny i
@Czarny_Klakier: sony wypada świetnie w porównaniu z 5D mk IV jeśli chodzi o szumy:

https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Canon-EOS-5D-Mark-IV-versus-Sony-A7R-II___1106_1035

wygrywa w dynamic range i kolorach + ma matrycę 42mpx - to bardziej aparat do studia lub portretów a nie fotografii sportowej jak 5D mk IV. Takie duże zdjęcia zdjęć które mają po 82mb powodują dwa problemy:
1. takie zdjęcia zajmują sporo miejsca
2. bufor w tym aparacie starcza Ci na około serię 10 zdjęć -