Wpis z mikrobloga

Przy ostatnim projekcie, gdzie miałem narysować sporo postaci i elementów odkryłem, że rysować kompletnie nie potrafię i była to praca głównie odtwórcza. Czy znacie jakiś kurs/blog/forum, gdzie krok po kroku będę mógł poćwiczyć rysowanie. Nie mam nic konkretnego na myśli, tzn. nie wiem, co chciałbym umieć rysować, ale chciałbym chociaż umieć zachować jakąś proporcję, realizm, kształt, itp.

Albo inaczej: jak wy uczyliście się rysować? Na jakie stronki wchodziliście i co dziś polecacie innym? Jak to ugryźć?

Wpisuję w googlach "nauka rysunku", "rysowanie dla początkujących", itp., ale nic nie przykuło mojej uwagi.

#rysunek #rysujzwykopem
  • 11
@Ajkub: Jeśli chcesz dosyć szybko nauczyć się podstaw rysunku to rysuj dużo figur geometrycznych w perspektywie oraz wyćwicz rękę w rysowaniu elips i prostych linii bez pomocy dodatkowych narzędzi. Wszystko co można narysować to w rzeczywistości trójwymiarowa bryła dlatego musisz być świadom nie tylko jak obiekt wygląda frontalnie ale również całościowo jak jest skonstruowany. Rysuj dużo i nie przejmuj się że coś nie wychodzi tak jak powinno, wykorzystasz później złe rysunki
k.....l - @Ajkub: Jeśli chcesz dosyć szybko nauczyć się podstaw rysunku to rysuj dużo...

źródło: comment_FrrFrxwpkBfdlXceZIKImG8lqhFuGfge.jpg

Pobierz
@kokierspaniel: Dzięki za wsparcie. Masz rację, postaram się od czegoś prostego: figur, brył i z czasem spróbuję przejść dalej. Zapomniałem dodać, ze rysuję na tablecie i utrzymanie prostej linii czasem sprawia mi problem. Daleka droga przede mną :)
@Ajkub: Poćwicz trochę rysowanie kółek i linii na tanim papierze. Jest jedna ważna zasada - rysuj ze stawu łokciowego zamiast z nadgarstka - poprawisz tym jakość linii. Poleciłbym ci na ten temat dobry kurs ale nie mogę w tym momencie znaleźć linku. Ja zaczynałem rysować na tablecie ale w pewnym momencie ćwiczyłem dużo na papierze bo rysunek dzięki temu staje się bardziej dynamiczny i nie masz takiej swobody w wymazywaniu i
k.....l - @Ajkub: Poćwicz trochę rysowanie kółek i linii na tanim papierze. Jest jedn...

źródło: comment_xPkql4K4zCYtG2hDu69dVFGwflkJSnXY.jpg

Pobierz
@Ajkub możesz też zacząć od poszukunia na necie podstaw rysunku architektonicznego, będziesz miał dobrze wytłumaczone punkty zbiegu, perspektywę, siatki, jak budować figury itp. rzeczy :)