Wpis z mikrobloga

Takie pytanko do mirków przebywających na emigracji. Wysyłaliście pewnie nieraz pieniądze do ojczyzny? Funt stoi nieźle i chciałem przelać dość sporą sumkę do Polski. Z tym, że kurs funta w usługach typu moneygram czy western union jest niebotycznie niski. Dlatego chciałem zapytać, czy znacie sposób na przelanie funtów do Polski bez przewalutowania? Żeby odbiorca mógł odebrać funty a nie złotówki.
#emigracja #uk #pytanie #funt #waluta #ekonomia
  • 13
@kluha666 nie wiem jak w UK, ale ja pracując w Danii przelewalem z duńskiego konta w PLN, ponieważ duński bank oferował lepszy kurs niż kantory i polskie banki. Przy większych sumach wychodziłem parę stów do przodu. Sprawdź mozliwosc przelewu w PLN i zobacz jaki mają kurs PLN/GBP i czy nie ma jakiejś opłaty za przewalutowanie.
tylko revolut.


@Vincenzo: @tomeks85: Szukałem czegoś takiego jakiś czas temu i nie znalazłem. Zapłaciłem 15f ostatecznie po prostu przelewając z konta uk funty na polskie konto też w funtach. Na pewno jeśli zrobię przelew z konta GBP na polskie konto GBP to będzie za darmo? Wszystkie inne portale oferują tylko przelewy z przewalutowaniem (żeby kosić kasę na tym).
@weshu: używając revoluta przelewasz GBP ze swojego konta w UK na revoluta, a następnie możesz za darmo GBP przelać na konto funtowe w polskim banku, bądź przewalutować po korzystnym kursie na złotówki i również za darmo przelać je na polskie konto.
używając revoluta przelewasz GBP ze swojego konta w UK na revoluta, a następnie możesz za darmo GBP przelać na konto funtowe w polskim banku


@Vincenzo: @tomeks85: Genialnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale ze mnie frajer, że tego nie znalazłem, ale kilka takich portali sprawdzałem i każdy chciał tylko przewalutować po kursie na złotówki, nawet w jednym jak nie znalazłem odpowiedzi i zadzwoniłem na support to mi