Wpis z mikrobloga

Poziom debilizmu w moim mieście Sosnowcu osiągnął niespotykany dotąd poziom. Na ulicy 3go maja trwa remont drogi. Ulica ma około 6km długości. Składa się z 2 dróg jednokierunkowych oddzielonych torowiskiem dla tramwajów. Każda droga ma 2 pasy miejscami 3. Na drodze nigdy nie robiły się korki, a na ponad połowie odległości kursują 2 linie autobusowe i tylko na końcach dołączają do niech inne, z jednej strony też nie jakaś wielka ilość, a przy drugim końcu jest dworzec PKP i centrum miasta co i tak nie powodowało tworzenia się korków na tej ulicy. No i przy okazji remontu ktoś sobie wymyślił zrobienie z jednego pasa, BUS pasa. Ktoś mi wytłumaczy po jakiego wuja zamieniać normalny pas ruchu na BUS pas w takiej sytuacji?

#sosnowiec #motoryzacja #polskiedrogi #logikaurzednika
  • 14
@konOpusDei: Tłumaczyli to tak że obecnie centrum nie służy jako przelotówka (przed dworcem PKP był kiedyś PKS) przez miasto a komunikacji dzielnic no i właśnie miejskiej, są lepsze możliwości przejazdu dokoła centrum i z tej perspektywy długofalowo to ma sens.
@konOpusDei: @NORADe: a na jakim odcinku ten buspas? bo jak od ślimaka do piłsudskiego to jakoś super to nie będzie przeszkadzało. i tak się zawsze tam jechało lewym pasem bo z prawej przystanki i parking
@przech: No właśnie od środuli widzę położoną zieloną nawierzchnie pod ten pas, pewnie będzie do mostu na Prusa, bezsens totalny.
@NORADe: Efekt będzie taki, że albo ludzie będą mieli #!$%@? na ten pas albo będą korki na ulicy na której nigdy korków nie było. Na moje oko to efekt darmowego kształcenia idiotów, którzy nawkuwają się jakiejś wiedzy, ale są dalej idiotami tylko wykształconymi z wiedzą, której nie potrafią praktycznie wykorzystać.
@konOpusDei kumpel mi mowil ze buspas jest specjalnie dlatego ze UE dorzuciala sie do remontu ale zazyczyli sobie buspasa.. no i nie dziwie sie ze urzad sie zgodzil bo buspas to jedynie namalowany symbol a od policji zalezy egzekwowanie mandatow... ta droga byla w fatalnym stanie od centrum az po zagorze wiec wole dobra nawoerzchnie z buspasem niz to co bylo.. buspas przeciez nie obowiazuje 24h
@elbereth: No w tragicznym była, ale znając polską policję i potrzeby budżetu to nie spodziewałbym się pobłażliwości, a wręcz przeciwnie. Jak będą stali teraz w okolicach basenu to będę łoić nie tylko za prędkość, ale i za jazdę buspasem. Unia jak zwykle wie co lepsze dla ludzi w każdej części świata.. Z tego co się orientuję to po 23 i jak masz powyżej 3 osób w aucie(?) będzie można z niego
@konOpusDei: bus pasem będą mogły się poruszać samochody z 3 i więcej osób przez cały dzień
zrobienie placu przez dworcem spoko pomysł, ale te wizki przebudowy patelni to jakiś absurd, dodatkowo na 3 maja, przy dworcu mają być pasy, tragedia
@JestemZSosnowca: Wiem, źle to napisałem. Co za różnica czy sam jadę sam czy mam w samochodzie jeszcze 2 osoby? Ten buspas jest zwyczajnie niepotrzebny. Tak tam jeszcze by był potrzebny, ale od Środuli do ślimaka to totalna porażka.