Wpis z mikrobloga

Austria spadła z rowerka. Galicja je polska. Wiosna Ludów here ( ͡° ͜ʖ ͡°) Udało mi się zawiązać sojusz z Francją (nadal siedzą Burboni), to mogłem walnąć decyzję o przekształceniu Królestwa Kongresowego pod (już tylko nominalnym po powstaniu) rosyjskim zarządem powierniczym = dostałem core'y min. na Galicję. Musiałem być kryty bo za decyzję dostaję event o infamii, a zaborcy dostają na mnie CB.

Wiosna Ludów, czyli Austria tak bardzo r-------a. Buntują sie Węgry, Wenecja i Lombardia. Państwom włoskim pomaga Sardynia-Piemont. Austria powoli wygrywa, ale ma 40% wyczerpania wojną. Wtedy wkraczam ja, cały na biało-czerwono o hajda na Galicję. Francja nie chciała mnie wspomóc, za to Austrię wspomogły niemieckie g---o-państewka z południa.

Zająłem Galicję, potem musiałem się powoli wycofywałem do granic kongresówki anihilując mniejsze stacki. W międzyczasie Austria uznała niepodległość włoskich państewek, które to niedługo pewnie zostaną Włochami, bo zostało im tylko Państwo Kościelne i Dwie Sycylie.

Ogólnie myślałem, że będzie buba i biały pokój, bo Austria rzuciła wszystko co miała na mnie zamiast na Węgry, wraz z odwodami z Włoch. Jednak Węgry przyjęły propozycję sojuszu.

Dzięki temu miałem bazę na Węgrzech i rzut beretem do Wiednia. Zostawiłem ledwo bronioną Warszawę i poszedłem na Wiedeń. Austria musiała dostać jakiś paskudny event po zdobyciu stolicy, bo bunty mocno.

I WESZŁO. GALICJA MOJA. Problem w tym, że Austria tak bardzo spadła z rowerka że przestała być Great Power=straciła swoją strefę wpływów w Niemczech, a to niebezpieczne bo Prusy nie mają rywala i może wyskoczyć Federacja Północnoniemiecka, a ona potrafi obić Francję i Polska za wiele nie pomoże, a to przekreśli plany odzyskania Górnego Śląska, Wielkopolski, Pomorza i Prus Książęcych.

No w międzyczasie Rosja weszła w sajuz z Austrią i biją Kebaba. Przepraszam Panie Kebab, wiem że uratował pan niepodległość, ale polityka to suka ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zakładam też nowy tag #concertofeurope oraz standardowo #victoria2
Camilli - Austria spadła z rowerka. Galicja je polska. Wiosna Ludów here ( ͡° ͜ʖ ͡°) ...

źródło: comment_63UW1tm6lShlyfPo763D9q3jFpQCebSy.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Grewest: Decyzjami. Z reguły niektóre państwa lubią się wyzwalać, a część granic zostaje bez dojścia do terenów państwa. Wtedy można wyzwolić decyzją taką Bukowiną jeżeli Austria nie posiada Węgier i Galicji. Czy Dalmację jeżeli nie posiada Bośni i prowincji Senj.
  • Odpowiedz
@Camilli: Polecam nie dopuścić do stworzenia Niemiec normalną drogą przez Prusy (np wrzucając do swojej strefy wpływów któreś z państewek niemieckich). Jeśli Niemcy stworzą się "Koroną z rynsztoku" nie będą miały corów na wschodzie (Prusy Wschodnie i Zachodnie i Poznań).

Niesamowicie ułatwia to grę Polską jak nie musisz bić Niemca co pięć lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@myzael: Nie miałem jak zastopować bo nie byłem GP. Natomiast Austria została za bardzo pobita i spadła z rowerka (wyszła z GP). To Niemcy miały wolną rękę. Chciałem atakować żeby to powstrzymać, ale spóźniłem się o rok.
  • Odpowiedz