Wpis z mikrobloga

Austria spadła z rowerka. Galicja je polska. Wiosna Ludów here ( ͡° ͜ʖ ͡°) Udało mi się zawiązać sojusz z Francją (nadal siedzą Burboni), to mogłem walnąć decyzję o przekształceniu Królestwa Kongresowego pod (już tylko nominalnym po powstaniu) rosyjskim zarządem powierniczym = dostałem core'y min. na Galicję. Musiałem być kryty bo za decyzję dostaję event o infamii, a zaborcy dostają na mnie CB.

Wiosna Ludów, czyli Austria tak bardzo #!$%@?. Buntują sie Węgry, Wenecja i Lombardia. Państwom włoskim pomaga Sardynia-Piemont. Austria powoli wygrywa, ale ma 40% wyczerpania wojną. Wtedy wkraczam ja, cały na biało-czerwono o hajda na Galicję. Francja nie chciała mnie wspomóc, za to Austrię wspomogły niemieckie gówno-państewka z południa.

Zająłem Galicję, potem musiałem się powoli wycofywałem do granic kongresówki anihilując mniejsze stacki. W międzyczasie Austria uznała niepodległość włoskich państewek, które to niedługo pewnie zostaną Włochami, bo zostało im tylko Państwo Kościelne i Dwie Sycylie.

Ogólnie myślałem, że będzie buba i biały pokój, bo Austria rzuciła wszystko co miała na mnie zamiast na Węgry, wraz z odwodami z Włoch. Jednak Węgry przyjęły propozycję sojuszu.

Dzięki temu miałem bazę na Węgrzech i rzut beretem do Wiednia. Zostawiłem ledwo bronioną Warszawę i poszedłem na Wiedeń. Austria musiała dostać jakiś paskudny event po zdobyciu stolicy, bo bunty mocno.

I WESZŁO. GALICJA MOJA. Problem w tym, że Austria tak bardzo spadła z rowerka że przestała być Great Power=straciła swoją strefę wpływów w Niemczech, a to niebezpieczne bo Prusy nie mają rywala i może wyskoczyć Federacja Północnoniemiecka, a ona potrafi obić Francję i Polska za wiele nie pomoże, a to przekreśli plany odzyskania Górnego Śląska, Wielkopolski, Pomorza i Prus Książęcych.

No w międzyczasie Rosja weszła w sajuz z Austrią i biją Kebaba. Przepraszam Panie Kebab, wiem że uratował pan niepodległość, ale polityka to suka ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zakładam też nowy tag #concertofeurope oraz standardowo #victoria2
Camilli - Austria spadła z rowerka. Galicja je polska. Wiosna Ludów here ( ͡° ͜ʖ ͡°) ...

źródło: comment_63UW1tm6lShlyfPo763D9q3jFpQCebSy.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Camilli: Jak bardzo ta gierka jest rozbudowana w porównaniu do #eu4 bo szczerze mówiąc jak sie już trochę pogra to wychodzi na to że eu wcale nie jest takie trudne i rozbudowana jak przypuszczałem.
  • Odpowiedz
@Boros: Biją Kebaba. Przed chwilą (1861) wciągnęli mnie do swojej strefy wpływów, co niestety zakończyło mój sojusz z Francją. Teraz maniakalnie podbijam z nimi relacje żeby wziąć sojusz, bo zostało mi mało czasu do zjednoczenia Niemiec, a potem będzie po ptakach.
  • Odpowiedz
@sikzmiednicy: Polecam, ale przygotuj się na porażki - ta gra nie wybacza błędów i trudno w nią wejść. Najlepiej podjedz do tego jak będziesz miał wolne w pracy/jakiś dłuższy weekend w szkole.

@cyrkon: Jak masz jakieś pytania to wał śmiało.

@United: EU4 wśród starych wyjadaczy gier Paradoxu uznawane jest wręcz za casualowe. Większość znajomych toleruje EU4 tylko z modem #meiouandtaxes, który to z kolei jest strasznie zasobożerny, chociaż
  • Odpowiedz
@Camilli Ech, aż szkoda, że komp zepsuty. Zagrywałem się w Victorie, świetna gra. Rzeczpospolitą Krakowską próbowałem grać, acz zabrakło mi cierpliwości. Zostawiłem sobie save dla beki i zacząłem używać kodów - Polska znów była od morza do morza, a sytuacja z zaborcami odwróciła się o 180 stopni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Camilli chcesz multiplayer zagrać?

Also, pdm to najgorszy możliwy mod do zainstalowania. Autorzy próbowali naprawić ekonomię ale swoim autyzmem tylko ja zepsuli i uczynili grę banalnie łatwą. Tylko HPM.
  • Odpowiedz
@tyrytyty: Czy ja wiem. Coraz lepiej to wygląda. Na najnowszym buildzie do którego podałem linka AI w końcu buduje te nowe fabryki. Do tego industrializacja jest wolna i jest rozwiązany problem ze spamem buszmenów.
  • Odpowiedz
@tyrytyty: A co do multi to nie za bardzo. Jutro mam konkurs na aplikację, a za miesiąc drugi. Gram sobie tylko w ostatnie dni przed egz. żeby nie odstresować, a potem znowu trzeba #!$%@?ć. Chociaż dodam sobie notkę, może w późniejszym okresie.
  • Odpowiedz