Wpis z mikrobloga

Dzisiaj na religii rozmawialiśmy o tym, czym jest szatan i jakie zagrożenia czyhają na nas; takie jak narkotyki, chęć szybkiego wzbogacania się i uzależnienia, oraz o tym jak być w życiu szczęśliwy.

Więc ja dorzuciłem swoje 5groszy, wypowiadając swoją wizję okrutnej i nieuniknionej przyszłości, wywołanej przez naszą próżność, w której ludzie będą sobie elektrody wszczepiali do mózgów, aby się między sobą niezwykle szybko komunikować, oraz zaczną przenosić swe mózgi do maszyn, aby żyć wiecznie w idealnych i syntetycznych ciałach, połączonych z symulacją równoległego świata. Przez co upadnie indywidualizm, a ludzie się zmienią w bezmyślne maszyny otumanione przez to co sprawia im przyjemność (czyli kontynuacja dzisiejszego, braku dystansu do technologi, pozbawiający nas zdrowego rozsądku).

Ksiądz mi uwierzył i przyznał rację, do tego wyszedł z klasy przerażony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#cyberpunk #religia #takaprawda #nwo #psychologia #kosciol #anarchotranshumanizm #creepystory
majsterV2 - Dzisiaj na religii rozmawialiśmy o tym, czym jest szatan i jakie zagrożen...
  • 16
@majsterV2: I dumny jesteś z siebie? Przecież doskonale wiesz, że takie rzeczy w najbliższej przyszłości będą jeszcze niemożliwe. Teraz taki ksionc będzie opowiadał dzieciom bajki (znaczy jakby teraz ich nie opowiadał xD).
@Namarin: To już zależy w jakim sensie, szybkie wzbogacanie się, czyli takie które jest niestabilne, a człowiek nie pomyśli na co ma przeznaczyć pieniądze (wielu bogatym ludziom odbiło ostro od imprezowania, przez co nic nie zainwestowali w życie, co skończyło się źle dla nich, zwłaszcza że nie potrafili znaleźć prawdziwych przyjaciół w życiu, czy szczęścia).
Znacząco popatrzyłbym po tym fragmencie na księdza :) i zapytał dlaczego nie można za darmo się ożenić i pochować zmarłego


@Namarin: Ksiądz musi Ci udzielić sakramentu za darmo.

Samo udzielenie sakramentu nie może podlegać ofierze i kapłan nie ma prawa odmówić jego udzielenia z powodów finansowych.