Wpis z mikrobloga

Ostatnio sporo jeżdżę po wschodzie Polski ( #zamosc, #hrubieszow, #tomaszowlubelski) i powiadam wam - na drogach to tam już jest Ukraina i nie mówię o ich stanie, a kulturze jazdy kierowców. Rzadko który cie przed siebie wpuści, trąbią na eLki, gdy te za wolno ruszają, po rondach jeżdżą kompletnie nieprzewidywalnie (z prawego pasa na trzypasmowym rondzie i w lewo? Standard. Już nie raz w takiego prawie walnąłem). A sam mieszkam na wschód od Wisły, ale w porównaniu do tego, co tu się wyprawia, to w #lublin i #warszawa pełna kultura.

#takaprawda #samochody #prawojazdy
  • 13
@benzdriver: nwm, nie mam porównania ale powiem Ci że ja lubię sobie #!$%@?ć tak dla samej przyjemności. Nigdy mi się w zasadzie nigdzie nie śpieszy, do szkoły spóźniam się średnio 5 na 5 dni w tygodniu xd
@Promilus: Dla mnie wyznacznikiem jest wyjazd z Warszawy na zachód i wschód. Na zachód, w kierunku Poznania, kulturka. Większość ludzi przestrzega ograniczeń, mało kto wyprzedza. Miła podróż. Wyjazd na Lublin? No #!$%@? ja #!$%@?ę. Trzeci świat. Większość kierowców z blachami zaczynającymi się na "L" to #!$%@? patologia.
@benzdriver: nie mam pojęcia, dla mnie to jest jedyna rzeczywistość ale w czerwcu wyprowadze się na troche do szwajcarii także pewnie zacznę dostrzegać tą różnicę w "jakości" społeczeństw
@Promilus generalnie w Polsce ludzie jezdza bardzo agresywnie. Za kazdym razem jak tam jestem to potrzebuje dnia - dwoch zeby sie przestawic. Nie rozumiem tez dokad sie ci wszyscy ludzie tak spiesza... :(


@benzdriver: pojeżdzij sobie w takim razie po Szwecji...