Wpis z mikrobloga

Uczciwa oferta, wszystko prosto z mostu. Jak bym był jakimś sebą na kasie w biedrze to bym przysiadł na jeden dzień do tego Corela, popracował pół roku tak, nauczył się po pracy czegoś więcej, zrobił jakieś portfolio i zacząłbym szukać pracy jako grafik w jakiejś lepszej firmie. Bo ale lepiej narzekać i siedzieć w jakiejś g---o robocie w której niczego się nie uczysz bo dają 500zł więcej....
  • Odpowiedz
@SmutekToJa: biedni to wy jesteście. wybieracie partie które niszczą przedsiębiorców podatkami, nasyłają kontrolę, połowa waszej faktycznej pensji idzie na opłacenie biurokracji w Polsce - a potem zdziwko że mała firma oferuje śmieciówkę albo pensję minimalną z premiami. Jeżeli pracodawca nie będzie miał z waszej pracy profitów to zaoferuje odpowiednio niższą pensję - proste jak drut. Musicie zarobić na swoją pensję. Rynek jest jaki jest, sami go niszczycie.
  • Odpowiedz
@margarete92: premia, jak sama nazwa wskazuje, nie jest podstawą pensji, tylko wynagrodzeniem dodatkowym - być może pracownik wyrobił niezły przychód, być może cała grupa działała spójnie. niektorzy pracodawcy olewaja premie i dopisuja do wynagrodzenia podstawowego - jak widac nie spelnia sie, bo ciagle mamy na tapecie model premii.

Gurwa jaka bieda umysłowa trzeba być żeby mieszać teraz w to partie


@margarete92: gdybym musiał zniżyć się do twojego poziomu to musiałbym użyć stwierdzenia "bieda umysłowa to cię robiła".
Będę mieszać partię i owszem, bo widzę w UK na cotygodniowym payslipie, gdzie pracuje za 7.5 funta na godzinę, z wyrobionych w tygodniu 37,5 godzin = 280 funtów, potracają mi około 14 funtów na ubezpieczenie zdrowotne i całe 0 funtów na podatek. Pracodawca w PL na pracownika za 1200 na rękę wydaje prawie 3000zł miesiecznie. Co oznacza, żeby ten pracownik mu się spłacił musi w miesiącu wyrobić zlecenia na wartość 3k + vat, czyli musisz zrobić
  • Odpowiedz
@margarete92 Ja nie zamierzam. Pisałem o kimś kto i tak ma g---o pracę i jakoś się utrzymuje albo o kimś kto jeszcze mieszka z rodzicami. To jest tak jakbyś pytał jak się utrzymać na studiach.
  • Odpowiedz