Wpis z mikrobloga

Niemiecka firma Frosta produkująca mrożonki, głównie rybne, udostępnia na swojej stronie mapę z danymi skąd pochodzą składniki ich dań. A po wpisaniu kodu na opakowaniu możemy znaleźć dosyć szczegółowe dane (łącznie z podobszarem połowu) odnośnie miejsca połowu ryby w naszym daniu łącznie z nazwą statku który złowił rybę.
Fajny pomysł, jak zwykle niemiecki, a nie polski... Np. dla mnie podobszar połowu jest ważny przy zakupie ryby, nie tylko obszar, podobnie jak istotne jest dla mnie pochodzenie innych składników dania.

Foodtracker: http://www.frostafoodtracker.pl/produkt/lot:STANDARD/id:F6874O
Fishtracker: http://fishtracker.pl/kod-produktu/l7123s02/5900972005643

#ciekawostki #jedzenie #kuchnia #gotowanie #biznes #niemcy #nauka #ryby #rolnictwo #programowanie #swiat #zakupy
johanlaidoner - Niemiecka firma Frosta produkująca mrożonki, głównie rybne, udostępni...

źródło: comment_mWmlyvgi83ikYMi35mAeZ6N9v4d9Ejte.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@johanlaidoner: Kupiłem ostatnio coś od nich i strzelało na patelni wodą gorzej niż te gównopaluszki rybne z Biedronki, toż to jakieś mrożonki rybne z Tesco się ładniej smażyły i ni strzelały i nie zmniejszyły razy trzy na patelni...
  • Odpowiedz
@furia_narasta: pis też uważa się za partie prawicową. No i co z tego? Takie paluszki do smażenia trzeba rozmrozić żeby wyszły dobre, robisz to? Nie, więc pozostaje pieczenie, które jest najlepsze dla takich produktów.
  • Odpowiedz
@johanlaidoner: To ta sama Frosta która na opakowaniu pisała: „obszar połowu: »Południowy Atlantyk«" czy jakieś inne oznaczenie? Jeśli tak to udostępnienie tego na stronie jest żadną rewolucją.
  • Odpowiedz
@furia_narasta: co do "strzelania na patelni" chodzi o to że większość producentów używa bloków rybnych z polifosforanami które zatrzymują wodę w tkance, inaczej mówiąc dosadnie - robią nas w bambuko by więcej zarobić przy okazji trąbiąc " bez konserwantów, wzmacniaczy smaku i sztucznych barwników "
Na przestrzeni ostatńich lat jakość produktów rybnych Frosta spadła totalnie.
Tu chodzi tylko o kasę i mydlenie oczu chwytliwymi hasłami.
Jakość była, dziś przyszedł czas na
  • Odpowiedz