Wpis z mikrobloga

To jest chore, że żeby kupić krypto za kilka k muszę podawać dane jakby brał kredyt hipoteczny na 50 lat.


@Flypho: Dane podajesz żeby handlować na giełdzie i móc kupić dowolną ilość, a nie po prostu kupić "krypto za kilka k". Kup se na localbitcoins, inpay albo w bankomacie, nie widzę problemu. A co do giełdy to Kraken o ile pamiętam nie wymaga dokumentów, jedynie podania adresu. Nie wiem jak teraz
No co? Tier 2 masz bez żadnych dokumentów, o to chyba ci chodzi.


@4833478:
I co, nie mogę więcej niż 2k dolarów wpłacić? xD To na #!$%@? mnie taki handel? Żeby zarobić 2 złote? #!$%@?, podejście jakbym miał faktycznie na tym zarabiać jakiś gruby smalec, a jak zarobię 5 stów PLN to będzie #!$%@? supcio xD. A #!$%@?ą mnie te #!$%@? giełdy jak jakiegoś szefa mafii.
@Flypho: Chodzi o to że w krypto łatwo wyprać brudne pieniądze. Mógłbyś zamienić fiaty na krypto, krypto na inne krypto, nawet bez udziału giełd np. shapeshiftem, później spowrotem na fiaty i wypłacić sobie na konto, zapłacić podatek od tego podatek, mówiąc że pieniądze te zarobiłeś na handlu krypto. Zajebiście łatwy sposób na pranie byłby.
@escabor:
Czaję, ale podawanie jakiejś średnio wiarygodnej firemce takich danych jak moja twarz z podpisem to średnio ciekawy pomysł xD. I co ja mam zrobić jak te dane wyciekną?
@Flypho: niestety ale twoje dane posiada już masa shit firemek, na wyciek danych jesteś już i tak narażony. Zależnie co akceptuję jaka giełda, niektóre z danych na dokumencie możesz ocenzurować, a nawet swoją fotkę. Ja tam normalnie się rejestruję, trudno, a podatku od btc nie zamierzam nigdy zapłacić. Przewalutowanie kapitału, nie powinno być traktowane jako zarabianie jak dla mnie. Tak samo jak kupujesz nieruchomość, jej wartość wzrasta z czasem i odsprzedajesz
niestety ale twoje dane posiada już masa shit firemek, na wyciek danych jesteś już i tak narażony.


@escabor:
Wiem, ale nie takie dane jak nr mój nr dowodu czy podpis albo zdjęcie. Potem komuś pocieknie taka baza, a ja się obudzę z jakimś kredytem na 20 tysięcy ¯\_(ツ)_/¯.
@Flypho: Ewentualnie zamelduje się w Niemczech na jakiś czas, załodze konto w jakimś ich banku i wypłacę sobie fiaty. Oni mają do tego logiczne prawo. Jeżeli kupisz krypto i odsprzedażą je później niż pół roku od tego czasu to nie płacisz podatku. Prosty sposób na odseparowanie zwykłych hodlerów od "zawodowych" traderów którzy handlują dla zarobku