Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków i Węgierek, które wypożyczały auto we Włoszech. Szykuje mi się wyjazd na Sycylię i rozpatruję różne opcje. Z jakich firm braliście auto? Coś polecacie? Kupowaliście dodatkową ochronę wkładu własnego? Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki lub własne przemyślenia na podstawie doświadczeń.

#kiciochpyta #podroze #wlochy #sycylia #samochody
  • 2
@bakflip: wypożyczaj tylko za pomocą karty. Na Sycylii często robią wałki i zdarza się, że oprócz płatności kartą (przynosisz im ten świstek wydrukowany z kompa) życzą sobie sporą dopłatę po zakończeniu wynajmu. Znajomemu udało się odzyskać całość wpłaty poprzez chargeback.
@bakflip: ubezpieczenie zawsze kupowalem roczne z icarhireinsurance (broker Alianza) w cene okolo 60eur/rok
Samochód brałem przez economycarrentals.com lub ryanair cars, holiday cars tylko zawsze wybierałem sixt, hertz, avis (ew ich tansze marki) bądź SPRAWDZONĄ wypożyczalnie lokalną. Nigdy Goldcar i ich klonów. Zawsze w opcji pełny-pełny, bez dodatkowego ubezpieczenia. Ochrony wkładu nie brałem ze względu na posiadane ubezpieczenie. Depozyt płaciłem zawsze kredytówką.