Wpis z mikrobloga

Gdyby nie #!$%@? o honorze i walki o wolność naszą i waszą to pula genów by nie była tak przeorana.


@Partyzant91: Faktycznie, nie byłaby przeorana, bo by jej kompletnie nie było. Wiesz chociaż czym był plan eksterminacji narodu polskiego?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni

Teren objęty planem miał rozciągać się do linii jeziora Ładoga na północy i Morza Czarnego na południu, na wschód od granic III Rzeszy z września 1939 lub, jak podaje część historyków,
@MagnaPomerania: Ignorancie historyczny, przypominam że w międzywojniu mieliśmy z niemcami (nawet za czasów nazizmu) dobre kontakty dyplomatyczne. Gdyby ówczesnym elitom zależało na rodakach to albo próbowali dogadać się z niemcami, o co niemcy bardzo długo zabiegali, ale nasze omnibusy na czele z Beckiem dali się omamić #!$%@? anglików i francuzów.
Weźmy za przykład Czechy, tam słowianie nie mieszkali?
@Partyzant91:

Gdyby nie #!$%@? o honorze i walki o wolność naszą i waszą to pula genów by nie była tak przeorana.


To brzmi jak tłumaczenie jakiegoś gwałciciela który uważa że ofiara prowokowała go swoim kusym ubiorem, owszem mogliśmy postąpić inaczej z Niemcami ale mimo wszystko to nie my wymordowaliśmy miliony swoich rodaków i to nie my zniszczyliśmy własną stolicę, nasza nie rozsądna polityka nic w tej kwestii nie zmienia, gdyż to
@Partyzant91: i zawsze masz zamiar tak się w życiu poddawać? może przyjdę do ciebie, usiądę z piwkiem na kanapie a tobie i rodzinie każę siedzieć pod stołem? powiesz wtedy "super mirku cumplu siadaj" czy raczej każesz mi #!$%@?ć? oczywiście mamy świetne stosunki dyplomatyczne, możesz się próbować ze mną dogadać
@konsumpcjusz: masz rację, kompletnie nic by nie zmieniły, szczególnie w przypadku ataku w okolicach '39. Niemcy i tak byli o krok o całkowitego sparaliżowania Sowietów.
Edit// Weź teź pod uwagę, że wojna nie toczyłaby się na terytorium Polski oraz nie miała by miejsca sterowana centralnie eksterminacja narodu polskiego. Dla mnie życie Polaków jest ważniejsze od opinii państw zachodnich i zajmowanej powierzchni.
Ignorancie historyczny, przypominam że w międzywojniu mieliśmy z niemcami (nawet za czasów nazizmu) dobre kontakty dyplomatyczne. Gdyby ówczesnym elitom zależało na rodakach to albo próbowali dogadać się z niemcami, o co niemcy bardzo długo zabiegali, ale nasze omnibusy na czele z Beckiem dali się omamić #!$%@? anglików i francuzów.

Weźmy za przykład Czechy, tam słowianie nie mieszkali?


@Partyzant91: Dogadać się z nimi i co dalej?
Radośnie wespół w zespół zająć się
@Partyzant91:szkoda nawet wypowiadać się w Twoim kierunku, nie mowiac o rozmowie.
Krotkowzroczny i latwowierny ignorancie, wstyd ze nazywasz sie Polakiem.
Honor i odwaga to cos czego przede wszystkim brakuje obecnej "elicie" i czesto zwyklym ludziom.
Do tego ten nick- odwołujący się do tych ktorzy utozsamiali sie z cechami niepodleglych i odważnych ludzi.
Tfu.
@Partyzant91: odebrali nam siłą wolność, przeorali ludność w wojnie bez poszanowania praw choćby jeńców wojennych tak żeby nas zniszczyć, a jak dzięki honorowi i walce o wolność mamy swój kraj to i tak znajdzie się polak który powie że to wszystko nasza wina xD i jeszcze te stulejarze które przyklaskują plusami, leczcie się
@Partyzant91: Rozumiem o czym piszesz ale się po prostu z Toba nie zgadzam. Gdyby pod zaborami nie bylo dążeń niepodleglosciowych to ktos by pomyślał zeby pozwolić na odrodzenie państwa polskiego? Siedzą cicho, zgermanizowani/zrusyfikowani to po co im państwo. Przez takie ruchy niepodległościowe przetrwalo poczucie polskości. To ze przez takie podejscie mielismy dużo więcej ofiar niz to bylo potrzebne to swoja droga. Ale nie podoba mi sie odwracanie roli kata i ofiary.
@Ferrytyczny ja nie napisałem tego, że jesteśmy winni. Denerwuje mnie tylko u nas w kraju takie straceńcze myślenie w obliczach wojen. Powinniśmy chłodno kalkukować jak wygrać lub zminimalizować straty a u nas heeej dawaj za wolność za kraj i wysadzają pociąg za co ginie potem 100 boga winnych cywili.
@Partyzant91: Napisałeś "gdyby nie poerdolenie o honorze (...) to pula nie byla by tak przeorana" - nie dziw sie, ze Twoje słowa sa odbierane jako przerzucanie winy na ludzi, którzy sie nie chcieli poddać. Eh wojna to w ogóle straszna rzecz i pewnie wtedy człowiek staje przed wieloma trudnymi wyborami, mam nadzieje, ze my nie będziemy musieli wybierać miedzy honorem i życiem.
@admx1: dlaczego kretynizm?

@Ferrytyczny: Bardziej mi chodzi o elity polityczne, które podburzały nasze młode pokolenia wielkimi słowami a potem pragmatycznie #!$%@?ły do rumunii. Tu trzeba też mieć na uwadze, konksekwencje pewnych działań tych honorowych ludzi. Gdyby tu chodziło tylko o nich, to pełen szacunek, ale tu w grę też wchodziła ludność cywilna i ich cierpienie.
Gdyby nie #!$%@? o honorze i walki o wolność naszą i waszą to pula genów by nie była tak przeorana.


@Partyzant91: Co? Hitler planował zmniejszyć liczbę Słowian, nasza postawa nie miała tu znaczenia, byli silniejszy i mogli wprowadzać co chcieli.
Gdyby nie #!$%@? o honorze i walki o wolność naszą i waszą to pula genów by nie była tak przeorana.


@Partyzant91: też popierasz ideę współpracy z Hitlerem przy ataku na ZSRR, po wcześniejszym wyczyszczeiu Polski z Żydów?
@Lawrence_z_Arabii w pierwszej chwili układ ten miał zagwarantować niemcom spokój na wschodzie przy ich ataku na francję i anglię. I tu ukłon dla polityków angielskich i francuskich, że dzięki swojej dyplomacji zdołali ten pierwszy najstraszliwszy cios skierować na polskę, co wydaję mi się, że dzisiaj zamiast być powodem do wstydu jest powodem do dumy, że wojna się zaczęła w westerplatte.

Co do żydów do zapewniam, że wraz z sojuszem tych żydów nie
@Partyzant91: dlatego kretynizm, że umiejscowienie Czech jest takie, że wszyscy to mają w dupie. A Polska wadzi bardzo bitnym i dumnym narodom. Przecież rozbiory były tylko na chwilę, co nie? xD minęło ledwo 100 lat a wykopki, albo co gorsza obywatele europy, już kładą lache na wartości, dzięki którym możemy mieć wolność.
Gdyby nie #!$%@? o honorze i walki o wolność naszą i waszą to pula genów by nie była tak przeorana.


@Partyzant91: teraz ty #!$%@?. inteligencje nam wymordowali (na wspolze z ruskimi) z pelna swiadomoscia i planem. w sierpniu 44 i tak zginal w wiekszosci plebs na wlasne zyczenie
@Dead_Inside: Ja piszę o paru latach przed wojną gdzie ważyło się przebieg nadchodzącej wojny. Niemcy wcale nie chcieli nas atakować, zależało im bardzo na naszych stosunkach bo głównym celem dla nich był zachód a w dalszej perspektywie komunizm.