Wpis z mikrobloga

@trzepak12

Widziałem twój wpis, od wakacji mielę zadania z matmy, fizyki i szykuję się do polskiego i angielskiego [też rozszerzone].
Mam pytanie, jak ty to zorganizowałeś sobie? W moim przypadku siedzę często do 24, 1-szej w nocy w dni robocze bo chcę przerobić każdy przedmiot w danym dniu co skutkuje niewyspaniem i bycie przymulonym ( ͡° ʖ̯ ͡°).
  • 13
W mojej szkole program skończyliśmy jakoś w październiku, później było tylko powtarzanie. A mi uczyło się lepiej w domu, więc zostawałem w domu. Taka nauka była dla mnie dużo efektywniejsza niż gdybym chodził do szkoły i później wieczorami zmeczony jeszcze nad książkami :P
Drugi protip to jak siedzisz do późna to zainwestuj w dobry magnez. +2 do wydajności ( ͡° ͜ʖ ͡°) niby mało, niby różnicy pewnie nie zauważysz, ale te 2pkt na maturze to każdy dobrze wie, że całkiem sporo
Co do polskiego. Nie marnuj na ten szit czasu. Ja przygotowałem sobie 3 książki, do których odwołałem się wszędzie, na polskim podstawie, ustnym i rozszerzeniu. Polecam Biblię, bo chyba nigdzie indziej nie ma tylu motywów, jako drugą wybierz sobie coś co bardzo lubisz i dobrze znasz ale nie jest lekturą, żebyś mógł ściemniać w razie czego (nie sprawdzą) i trzecia to jakaś lektura.
Teorię z polskiego olej. Najważniejsze jest wypracowanie, bo jak dostaniesz 70% z rozszerzenia to już zupełnie nie będzie Cię interesowało, że tylko 35% z podstawy :P
Jak znajdziesz czas to wygoogluj sobie też Learning How To Learn. To kurs chyba na Courserze albo czymś takim. Jak dla mnie to była bomba, szczególnie gdy nie byłem zmotywowany do nauki to techniki tam zaprezentowane mi pomagały
Ja z matmy nigdy nie byłem dobry, leciałem na 2-3. Ale w 3 klasie przerobiłem obie kiełbasy i masę matur. Na początku trzeciej klasy na próbnych miałem około 50%, na koniec 84 :P
Z fizyki.. Z fizyki po prostu byłem dobry, zacząłem się do niej uczuć po maturze z matmy :D tu zadania też są najważniejsze i rób tylko te typu maturalnego. Jak chcesz coś dobrze zrozumieć to szukaj na necie dobrych wizualizacji. Ja np stąd https://www.youtube.com/user/EugeneKhutoryansky mega dużo się nauczyłem, szczególnie elektrostatyka, obwody itp. Filmiki są weird ale dobrze wiedzę przekazują