Wpis z mikrobloga

Ja mam trochę inną hipotezę, powiązaną z układem węchowym i lemieszowo-nosowym, którego szczątki (w postaci różnej liczby włókien nerwów nosowo-lemieszowych) moim zdaniem niemal na pewno są obecne przynajmniej u części populacji ludzi. Dlaczego tak myśle? Często wraz ze stopami, fetyszyści stóp lubią też np. pachy. Może to mieć związek z pożądaniem czucia określonego specyficznego zapachu (odors) i cząstek chemicznych pobudzających układ feromonowy (vomodors), którego bynajmniej z zapachem nie należy mylić, bo to
  • Odpowiedz
@taktoracja: Moja informacja jest moją własną hipotezą. Jeśli chodzi o informacje zmysłów węchu i nosowo-lemieszowego to np.
Jon Kaas. Evolutionary Neuroscience. 2009
rozdział: 4.09 The Vomeronasal Organ and Its Evolutionary Loss in Catarrhine Primates

Ann B.Butler, William Hodos. Comparative Vertebrate Neuroanatomy Evolution and Adaptation. 2005
rozdział: Terminal Nerve and Olfactory Forebrain; Limbic Telencephalon

(Bryan Kolb)(2008) Introduction To Brain And Behavior Third Edition
  • Odpowiedz
@Deklitoryzator: Dzięki wielkie! W końcu się oderwę na trochę od technicznych lektur. Jeśli masz jeszcze jakieś ciekawe hipotezy na ten lub powiązane tematy, to z chęcią podzielę się swoim zmysłowym doświadczeniem :)
  • Odpowiedz
@kwasnydeszcz: wiesz, może twoje akurat nie należą do najładniejszych, ale stupki mają fajny kształt, są milutkie w dotyku, można je masować i w ogóle wyglądają super w połączeniu z długimi zgrabnymi nogami.

  • Odpowiedz
@Eutanazja po prostu ładne, małe, zadbane kobiece stopki są mega estetyczne. Nagie, w rajstopach, z estetycznym lakierem. Niestety dla facetów zwracających na to uwagę działa to w dwie strony. Obrzydliwe, niezadbane stopy są jeszcze badziej nie do zniesienia estetycznie. Osobiście nie mógłbym mieć kobiety która ma je duże, brzydkie, niezadbane.
  • Odpowiedz