Wpis z mikrobloga

To jak? Bitcoin to POW i kopalnie mają rządzić?
Bitcoin Mining Farms Invited to Russian Leningrad Region

For the production of Bitcoins, first of all, large areas for processing and cheap electric power are required. As you know, the construction of LNPP-2 is being completed in Sosnovy Bor, and large areas of the first nuclear power plant are being liberated. The liberated facility of Leningrad NPP can be used as a technopark designed for cheap energy.

#kryptowaluty #bitcoin #btc #rosja #putin
Pobierz p.....4 - To jak? Bitcoin to POW i kopalnie mają rządzić? 
Bitcoin Mining Farms Invi...
źródło: comment_VAaL52DLPz8I9n4Cfha2lJ7UrbieZ8dJ.jpg
  • 42
To jak? Bitcoin to POW i kopalnie mają rządzić?


@pawlo74: To kto ma rządzić według ciebie? Tylko nie baw sie w polityka tylko odpowiedz ścisłe z szczegółami.
PoW to prosty system, Łatwo określić jaką mocą popierana jest dana zmiana.
a dlaczego nie?


@BishKopt: bo ma być inaczej niż w fiacie. Jak ci co teraz rządzą mają rządzić też w bitcoinie to po co ten bitcoin i ten cały cyrk?

To kto ma rządzić według ciebie?


@wrongbit: Putin? ;) UASF, użytkownicy odpowiedź jasna jak słońce dla tych co nie mają szitów i nie liczą na śmierć bitcoina po cichu.
UASF, użytkownicy odpowiedź jasna jak słońce dla tych co nie mają szitów i nie liczą na śmierć bitcoina po cichu a udając bezstronność.


@pawlo74: Prosiłem o szczegóły a ty dalej odpowiadasz że użytkownicy. UASF? Czyli rozumiem że nie wszyscy użytkownicy btc a tylko posiadacze full noda? Powiedz coś więcej o tym? Jak sie liczy poparcie? Jeden glos to jeden full nod? Czy jakoś inaczej?
@wrongbit: UASF to nie tylko nody, to wszyscy użytkownicy, jeżeli popierają zmianę głosują pieniędzmi nie muszą mieć węzła.
Problem jest taki, że teraz z góry już trzeba zakładać, że kopalnie nie są przyjazne i mogą działać na szkodę.
Absolutnie nie mogą decydować. Poza tym już mieliśmy pokaz z SegWitem co zrobili. Kopalnie może nawet powinny zostać pozbawine mocy decyzyjnej.
UASF to nie tylko nody, to wszyscy użytkownicy, jeżeli popierają zmianę głosują pieniędzmi nie muszą mieć węzła.


@pawlo74: Ok ale weź więcej szczegółów zdradź jak sie liczy głosy full nodów UASF?
To że wszyscy użytkownicy głosują pieniędzmi to prawda, tylko chyba zapomniałeś że w PoW też ta zasada obowiązuje wiec tu jest remis miedzy uasf a pow.
@wrongbit: nie kombinuj UASF i tyle reszta w rękach wolnego rynku. Kopalnia nie może blokować. Górnik świadczy użytkownikowi usługę i ma za to płacone i to wszystko, nie może oczekiwać nic więcej.

Głopotą było oddanie im głosu. Dobrze, że teraz mamy jasność.
@fervi: Powiedz coś więcej bo ja w btc nie słyszałem o tym że ja jako użytkownik mogę sie opowiedzieć za daną zmianą. Chyba że mówisz o kupieniu btc wtedy gdy jestem na tak lub sprzedaniu gdy jestem na nie, użytkownik głosuje ostatecznie portfelem to wiadomo. Tu mówimy nie o tym kto ma podejmować decyzje i w jaki sposób.
Jeśli 99% użytkowników opowie się za czymś, a minerzy nie chcą, to ich bloki będą odrzucane


@fervi: aby zachować decentralizację i aby nie mogli przejąc trzeba utrzymać koszty noda na jak najniższym poziomie aby każdy mógł sobie na niego pozwolić, nawet najbiedniejszy bitcoiner.
@wrongbit: Jeśli się nie mylę, że trzeba mieć całego node'a, tylko można "skracać" [blocks only itd] to 400zł za 100 nodów miesięcznie. Ale jak trzeba faktycznie całe to znacznie więcej
@fervi: @pawlo74: Serio? i wy chcecie żeby tak tanio można bylo by podejmować decyzje w btc? 100 nodów może nie wystarczy ale 2000 może juz by cos zdziałało to i tak tanio.
Chyba że @pawlo74 proponujesz jakiś inny system liczenia głosów decyzyjnych uasf bo dalej nie odpowiedziałeś jak chciałbyś liczyć glosy w tym systemie?
@wrongbit: Potrzebujesz dziesiątek / setek tysięcy. Natomiast kwestia czy muszą być full node czy nie. Jeśli muszą to 100 serwerów kilka tysięcy lub kilkanaście wyniesie