Wpis z mikrobloga

To jak? Bitcoin to POW i kopalnie mają rządzić?
Bitcoin Mining Farms Invited to Russian Leningrad Region

For the production of Bitcoins, first of all, large areas for processing and cheap electric power are required. As you know, the construction of LNPP-2 is being completed in Sosnovy Bor, and large areas of the first nuclear power plant are being liberated. The liberated facility of Leningrad NPP can be used as a technopark designed for cheap energy.

#kryptowaluty #bitcoin #btc #rosja #putin
p.....4 - To jak? Bitcoin to POW i kopalnie mają rządzić? 
Bitcoin Mining Farms Invi...

źródło: comment_VAaL52DLPz8I9n4Cfha2lJ7UrbieZ8dJ.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wrongbit: Potrzebujesz dziesiątek / setek tysięcy


@fervi: Teraz jest chyba około 7000 nodów więc 10k by wystarczyło żeby uzyskać przewagę. Wiec wedlug twojego cennika koszt to tylko 40k zł nawet by był 100x droższy to i tak za tanio moim zdaniem zeby oddac decyzje dla full nodów chyba że @pawlo74 ma jakiś inny system liczenia głosów o którym nam nie chce powiedzieć.
  • Odpowiedz
@wrongbit: Core idzie w kierunku UASF i to jest idealne rozwiązanie. Wersja 0.15 to jest UASF automatycznie rozłącza się z nodami SegWit2x i to jest powód, że to jest najszybciej instalowana aktualizacja w całej historii bitcoina.
Bitcoina to nie demokracja, która nie działa, demokracja to tyrania większości nad mniejszością. Chcesz demokracji, tych szopek zwanych głosowaniem? Pozostań w fiacie.
Bitcoin to AKAP, który nie martwi się ani mną ani nikim, kiedyś
  • Odpowiedz
@pawlo74: Ty dalej bawisz sie w polityka. Nie możesz odpowiedzieć wprost jak będą liczone głosy poparcia w UASF? Większość nodów uasf zadecyduje? Cy jak? Powiedz cos wiecej bo narazie to fajnie piszesz ale nic z tgo nie wynika.

@wrongbit: To spróbuj postawić 51k węzłów core pełnych :P


@fervi: Ja jestem za cienki ale są ludzie dla których 10mln zł to nie tak dużo gdyby mogli takim
  • Odpowiedz
@wrongbit: Ale to nie ma czegoś takiego, że siedzi chińczyk i liczy. Po prostu jesteś odrzucany przez sieć, a twoje przelewy, bloki itd. są uznawane jako błędne

Postawienie takiego czegoś za dużo by trwało. Nie ma niestety dokładnych danych, ale to może iść w setki tysięcy nodów (może jakieś dane są, nie wiem), a liczba się zwiększa

Oczywiście trzeba mieć też dużą moc obliczeniową i blabla - dużo roboty, może
  • Odpowiedz
Oczywiście trzeba mieć też dużą moc obliczeniową i blabla - dużo roboty, może nawet nieopłacalne mając wiele milionów


@fervi: Właśnie nie opłacalne bo bitcoin jest PoW i trzeba mieć dużą moc obliczeniową. Do tego dążyłem, dobrze że bitcoin to PoW.
  • Odpowiedz
@wrongbit: Pamiętaj, że aby postawić węzeł node trzeba mocy obliczeniowej. Nie chodzi o to, by była olbrzymia, ale mając raspberry pi z 2 - 4 tygodnie będziesz full node stawiał. Ja na Xeonie (jakimś) 5 dni stawiałem
  • Odpowiedz
@wrongbit: Aczkolwiek jak wolisz mieć informacje z pierwszej ręki to możesz wbić na chat UASF i się dowiedzieć. Nawet deweloperzy bitka tam są

Chodzi o to, że musisz zweryfikować bloki czy są poprawne
  • Odpowiedz
@fervi: Ja nie będę raczej nic stawiał no chyba ze mi sie odmieni ale Nie lubię charytatywnie wspierać sieci, traktuje ją bardziej jak bank który powinien dac rade sam sie utrzymać a ja jestem klientem i przeważnie spełniam tylko wymagane minimum żeby korzystać z czegoś.
  • Odpowiedz
@wrongbit: No to fatalnie, bo jak chcemy bezpiecznego internetu, to sami musimy go zrobić. Coś jak torrent - zła sieć, hurr durr (mimo, że firmy same implementują torrenty w swoich rozwiązaniach), a jednak od dziesiątek lat nie mogą z nią wygrać
  • Odpowiedz
No to fatalnie, bo jak chcemy bezpiecznego internetu, to sami musimy go zrobić.


@fervi: To fakt ale powinno to tak być skonstruowane że poprostu np. ci co korzystają z sieci i mają full noda to robią to za free a ci co nie mają to jakaś opłata od nich jest potrącana albo coś podobnego. Rozwiązanie dash bardzo mi sie podoba siec jest samowystarczalna nie potrzebuje żadnych osób które charytatywnie beda
  • Odpowiedz
To fakt ale powinno to tak być skonstruowane że poprostu np. ci co korzystają z sieci i mają full noda to robią to za free a ci co nie mają to jakaś opłata od nich jest potrącana albo coś podobnego


@wrongbit: już niedługo, Lightning Network będziesz zarabiać.
  • Odpowiedz
@wrongbit: już niedługo, Lightning Network będziesz zarabiać.


@pawlo74: Już nie moge sie doczekac tej technologii nie po to żeby zarabiać tylko ogolnie zobaczyć jak to działa. Na razie jak to ja podchodzę dość sceptycznie do niej bo wydaje mi sie ze bedzie ona dość droga, no ale sie zobaczy jak to śmiga w realu wtedy bedzie mozna powiedziec cos wiecej.
  • Odpowiedz
@m00n: 1000dash trzeba mieć. Na chwile obecną ok. 340k usd według Bitfinex, jeśli kupisz z palca to byc moze troche podbijesz cenę nie wiem jak tam teraz z głębokością rynku dawno dasha nie kupowałem.
  • Odpowiedz