Wpis z mikrobloga

Witam szanownych Mirków rowerzystów.
Chcę zacząć swoją przygodę w tym temacie, także przychodzę z pytaniem do bardziej doświadczonych w tej dziedzinie.
Szykuję się do zakupu mojego pierwszego poważnego roweru. Wiem że ma to być MTB. Nie mam zamiaru przeznaczać na niego fortuny, ale chcę żeby był dobrą "bazą" pod ewentualną rozbudowę.

No i mam możliwość kupienia tego cacka za niecałe 2k:
ShockBlaze R3 29

Miał może ktoś do czynienia z tym sprzętem i może podzielić się doświadczeniami?

Albo może ktoś zna lepszą opcję w przedziale cenowym do 2k z podobnym wyposażeniem?

Miłego dnia :)

#rower #rowery
  • 44
ShockBlaze R3 29


@JacekProgramista: Koszmarna rama, słaby osprzęt, po kołach też bym się wiele nie spodziewał. Dobrego nowego MTB do 2k nie kupisz.

Albo może ktoś zna lepszą opcję w przedziale cenowym do 2k z podobnym wyposażeniem?

Ja tam żadnego wyposażenia nie widzę. Nawet otworów pod drugi koszyk nie ma...
@JacekProgramista: w kwestiach napędu będziesz mógł wymienić wszystko co tylko chcesz, z tym, że nie jest to pewnie najlepszy rower w tej cenie, to nie taka prosta sprawa znaleźć perełkę tu i teraz (ale na pewno jest jednym z najlepszych w tej cenie). niedługo mogą zacząć się niezłe przeceny przedzimowe niektórych producentów. Ja tylko chciałem zaznaczyć, że można znaleźć coś lepszego niż w Twoim pierwszym wpisie.
@brydrzysta koncept jest taki żeby kupić coś, żeby w ogóle zacząć jeździć i nie wydać na to więcej niż 2k, natomiast mieć na uwadze, że jeżeli mnie to wciągnie to w perspektywie czasu będę mógł ten rower ulepszyć. Zdaje mi się, że poczekam na tą zimę i wtedy spróbuję znaleźć coś taniej. Myślałem że te przeceny przedzimowe już są :P. Jest jakaś zasada, kiedy te przeceny zaczynają się pojawiać? I szukać ich
@JacekProgramista: Jak masz czas to poczekaj do stycznia. Zaczną się wyprzedaże. Ten Kross R3 jest ok i nadaje się do dalszej rozbudowy. Za 2000 możesz też znaleźć B3 na kołach 29 cali z rocznika 2017. Oczywiście nie będzie to "najlepsza maszyna na dzielni" ale do rozpoczęcia przygody w sam raz. Z biegiem czasu można wymienić korbę, kasetę i przerzutki. Nie jest to jakiś wielki wydatek jeśli rozłożysz to w czasie.
https://www.centrumrowerowe.pl/rowery/gorskie-mtb/29-cali/p,rower-level-b3-czarny-bialy-czerwony-mat-kross,642023.html