Wpis z mikrobloga

@czepit: Wydaje mi się też, że w czasie rozmowy było już między nimi jakieś napięcie emocjonalne pomimo myszek i aniołków. Nie było już wyrazu pełnego zaufania u Magdy (musiała się zastanawiać nad pytaniem: "Ufasz mi?" (chyba że była to chwila nieuwagi i nie usłyszała pytania? Chociaż według mnie odwróciła głowę, tak jakby chciała mieć chwilę na decyzję odnośnie odpowiedzi, albo ją coś rozproszyło? Jak myślicie?) W odszumionym filmiku pod koniec
  • Odpowiedz
@czepit: Poszlaki to dowody pośrednie, które przemawiają za przyjęciem jakiejś określonej interpretacji czegoś. A w tej sprawie jest chyba wiele takich poszlak. I może razem z dowodami bezpośrednimi (zeznaniami świadków i innymi, o których nie wiemy albo wiemy za mało) będzie to wystarczające, żeby sprawa jednak trafiła do sądu?
  • Odpowiedz
@czepit: "ciężko skusić kogoś do zeznań". Jeżeli wezwą kogoś na świadka, to poza małymi wyjątkami ta osoba nie ma wyboru. Chyba, że po prostu nie będą świadomi tego, że ta osoba może cokolwiek wiedzieć, a ona nie ujawni się.
  • Odpowiedz
@dioxyna: "W mojej ocenie wynika to z tego, że Egipt nie chce się tym podzielić, być może z obawy o to, co znajduje się w tych dokumentach – komentował Jurewicz.". To akurat jest dobrze powiedziane. Ale tak jakby bierze pod uwagę tylko Egipt. OK, w danej chwili trzymał się tematu.
  • Odpowiedz
@czepit: Przewidując możliwość tego typu odpowiedzi na te kwestie z filmiku, dobry prokurator może postawić swoje pytania tak, żeby przedostać się przez "wierzchnią warstwę" do głębi...
  • Odpowiedz
@33t: w sumie tylko @stopmanipulacji1111 odniosła się do pierwszego od maja oświadczenia w sprawie samego Ziobry; szkoda, bo myślę że możnaby się postarać coś wydedukować z jego listu...

"Egipscy i polscy prokuratorzy są to winni rodzinie zmarłej Polki. Leży to także w interesie władz Egiptu - z uwagi na duży międzynarodowy rozgłos nadany w mediach tej sprawie."

No właśnie, czyli jedyną bronią przeciwko EG jest.. rozgłos. W mediach międzynarodowych głośno się zrobiło po... notce PAPu (którą np licznie cytowały amerykańskie media). Ziobro daje do zrozumienia, że mogą być kolejne (ukryta groźba?), jak nie zaczną współpracować. Prawidłowo - pytanie na ile
  • Odpowiedz
@Brunhilda2: pomijając wszelkie kwestie, pilnowania, odurzania, gwałcenia i filmowania tego... Tak atrakcyjna kobieta automatycznie zwraca uwagę, dziwi mnie i przeraża jednocześnie, że na miejscu tam w Egipcie zabrakło wyciągniętych do niej rąk... Zabrakło "rycerza na białym koniu" kogoś kto przetrwałby widowisko dla tłuszczy a wyciągnął by pomocne ręce. Dziwi mnie stanowczy brak zakulisowej odpowiedzi na to co się stało. Brak seryjnego samobójcy który powiesił by kilka osób tam i tu.
  • Odpowiedz
@kknnoo: chciałem zasugerować że w sprawach tego typu, gdzie opieramy się głównie na poszlakach wszystko ma znaczenie. To że rodzina staje murem za osobami w mojej opinii podejrzanymi z Polski może uśpić czujność prokuratury. Dodatkowo czytanie akt sprawy przez siostrę też nie bez znaczenia tutaj. Może udostępniać pewne informacje osobą z układu.Zestaw sobie to z sytuacją K.K gdzie tam było odwrotnie matka robiła larum że osoby z Polski są winne
  • Odpowiedz
@Brunhilda2 @kknnoo @stopmanipulacji1111 : Tutaj macie kolejną historię zgwałconej kobiety, gdzie są dowody jest wszystko i nie potrafią skazać sprawców. Sprawa ciągnie się od kilku lat i sprawcy śmieją się jej w twarz, nawet nie zostali zawieszeni dalej są ratownikami. Tych artykułów jest więcej można poszukać. Zobaczcie jaki jest burdel w Polskim wymiarze sprawiedliwości. Sędzia na rozprawie się pyta zgwałconej kobiety jak wyglądał penis gwałciciela i w jakich majtkach
  • Odpowiedz
@Brunhilda2: o co Ci chodzi? jak na mój gust rozmydlacie takim pitoleniem, wszystko relatywne, nic nie wiadomo, to taki wstęp do akceptacji umorzenia, nie wiem czy świadomie czy przez ignorancję ale bierzesz w tym udział, ja jedyne co robie to - widzę że lubisz po angielsku - call bullshit when I see it

@czepit: ja nie twierdze że mamy zajebistą prokuraturę, wręcz przeciwnie, wyliczałem matactwa w sprawie KK
  • Odpowiedz
@czepit: Wiele razy o tym myślałam (czy siostra coś mówi temu towarzystwu). Zdaje się, że według prawa może mówić tylko to, co zostało opublikowane, nawet jeżeli zostało to dołączone do akt sprawy...
  • Odpowiedz
@kknnoo: Chcesz żebym odniósł się do słów Ziobry ?. Mogę napisać tylko tyle co już pisałem wcześniej że dla mnie sprawcy tego całego " zamieszania " są w Polsce. Obywatelowi Egiptu w tej sprawie nie spadnie włos z głowy, to pewne i tego nie przeskoczymy. Powinniśmy się domagać dokumentów z Egiptu ( ewentualnie straszyć blokowaniem wyjazdu Polskich turystów do Egiptu ). Wydaje mi się że Egipt broni swoich sprawców którzy
  • Odpowiedz
@kknnoo: Co do wypowiedzi Z., to tam nie ma dużo do komentowania. Czytaj wypowiedź @stopnanipulacji1111 na górze, to wystarczy. Nie jest tu intencją rozmydlanie, wręcz przeciwnie. Przewidzenie "ruchów 'wroga'": jak kto może zareagować, co odpowiedzieć, jak mogą być potraktowane poszlaki, dowody. To jest konstruktywne, bo podsuwa nowe pomysły. W tej fazie nie ma tu "jedynie słusznych" interpretacji. Myślę, że "zawodowcy" też muszą przemyśleć różne "strony medalu", np. jak poprowadzić
  • Odpowiedz