Wpis z mikrobloga

wreszcie, Arma 3 na mid pójdzie...


@torskee: Nie pójdzie, bo najszybszy Xeon z najmniejsza liczbą rdzeni ma taktowanie 3.2Ghz a to jest za mało do nowych gier w wysokich ustawieniach.

Swoją drogą - Jak łoni do tej puszki tyla ramów włożyli?! Czary czy co?


@tellet: O tak. Przecież są już kości po 16 i 32gb (może i są po 64, nie wiem). Są dwa procesory, każdy ma po 12 slotów
Pobierz LuckyLuq - > wreszcie, Arma 3 na mid pójdzie...

@torskee: Nie pójdzie, bo najszybs...
źródło: comment_MG4sAX4lZ078GwxDC9L7JG8RliTTRTdR.jpg
@GotoFinal: jako ciekawostkę dodam, że Twój link wskazuje na artykuł z 2002 roku! I że w 2016 rok jakaś duża agencja prasowa stwierdziła, że od teraz będzie używać tylko formy "internet", wiele podmiotów się z tym zgodziło:
- https://www.poynter.org/news/ap-style-alert-dont-capitalize-internet-and-web-anymore
- https://mobirank.pl/2016/04/04/od-1-czerwca-internet-mala-litera/
Więc to pewnie kwestia jeszcze paru lat żeby się taka pisownia ustandaryzowała.
@Skorupczak: generalnie Quadro są dosyć nisko taktowane i to jest ich minus i dlatego nie da się za bardzo na nich pograć. Mają mieć dużo pamięci, być stabilne i działać w aplikacjach wymagających podwójnej precyzji, np przy projektowaniu myśliwców czy pracach geologicznych.
@dzafel: angielskich źródeł nie dawaj, bo to trochę inna sprawa, w angielskim takiego użycia z małej w innym znaczeniu to prawie nie istnieje z tego co mi wiadomo, a w Polsce nawet mi to w szkole wpajali.
Szczególnie że przeczytaj co zalinkowałeś:

We use ‘the’ when we talk about the internet, and that perpetuates the usage of the uppercase

W Polsce nie mamy żadnego "the" więc takie uzasadnienie nie ma sensu.
@Saper9:

na #!$%@? komu 3TB ramu? Żaden system przeznaczony do użytku osobistego tego nie użyje. Chyba, że ktoś chce zrobić z tego serwer, ale to z takiego pieca nieopłacalne


Jakbym miał taka stacje to skończyłbym wszystkie projekty w blenderze...
Obróbka wideo i Render to najbardziej obciążające procesy, moj i7490k/16gb ram na chlodzeniu wielkosci arbuza sie zagotowal jak kiedys probowalem wyrenderowac jedna klatkę (1/24 sekundy( ͡° ͜ʖ ͡°)
@torskee: mam Pentium G4560 i geforce 670 i gram 1200x700 na wysokich detalach. Mam najczęściej 30-40klatek, choć zdarzy się cud i jest 90. Nie wiem od czego to zależy. Od misji czy jak? gram KoTH. Zdarzy się również spadek do 20 jak czołgi napieprzają z samolotami w budynki i kilka budynków na raz się zawali. Jak i5 stanieją to wymienię