Wpis z mikrobloga

Robie bity 12 lat i mi się trochę zaczęło nudzić.Od zawsze jara mnie skrecz,mixowanie więc chcę kupić jakieś gramiaki.Wiem że Technics SL jest królem ale nie zamierzam płacić tyle hajsu za 10 letnie u----i.
Dlatego zasadziłem się na Reloop RP 7000.Warto brać ten sprzęt?Może ktoś katuje i może powiedzieć co nie co na ten temat?Wiadomo recenzje wszelkie zawsze są dobre ale praktyka i czas weryfikuje.

Druga sprawa to DVS,ogarnąłem ostatnio jakiś śmieszny mixer od Akai AMX.Czy ten mixer umożliwi mi korzystanie z Serato i płyt z kodem czasowym?
Mixery Rane nie wchodza nawet w gre bo cena zabija,samo Serato SL3 też do najtańszych nie należy...
#dj #hiphop #produkcjamuzyki
KingOfNew_York - Robie bity 12 lat i mi się trochę zaczęło nudzić.Od zawsze jara mnie...

źródło: comment_NWTkmzTV4grkQKLUKkqicZlz5q64I2wU.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@King_Of_New_York zawsze możesz spróbować darmowego mixxx'a, wystarczy karta z odpowiednią ilością wy/we, a mixer chyba możnaby zastąpic jakimś kontrolerem midi, jedyne co potrzebujesz to płyty z kodem czasowym, poczytaj może ci się spodoba
  • Odpowiedz
@King_Of_New_York: mam RP-7000 i sobie chwale - ma fajny silnik - dobrze ciągnie( ͡ ͜ʖ ͡) - i możesz ustawiać Start/Stop(timing); obroty są równe, wszystko działa tak jak powinno, a mam go ponad rok. Sam scratch'uje i gramofon daje rade. Do DVSa Akai AMX + DVS Expansion. Ewentualnie jakiś inny mixer(z wbudowaną kartą) i/lub pucha SL(od 1k w góre - używka)/Traktor/RecordBox/VirtualDJ/inne. Mixery są drogie -
  • Odpowiedz
Recordbox jest "dedykowany" do Pionków(CD/Kontroler) i nie wiem czy mają "wersje" na gramofony.


@Jahcob: Mają i niedawno wyszedł właśnie nowy mixer z wbudowanym DVS RekordBox, DJM 250Mk2 do tego za darmo licencja na DVS w pakiecie :) Nie wiem czy na ten moment znajdę lepszą opcję.Jest do kupienia nówka za 1200zł
  • Odpowiedz
@King_Of_New_York: ale masz tylko recordboxa. Jeśli Ci przypasuje to rzeczywiście opcja najlepsza. No i Pionek ma magvel'a - bardzo dobry fader. Na RB nie grałem, więc nie mam odniesienia. Ale dobrze współpracuje z resztą sprzętu pionka(muzyka obroniona w RB -> pendrive -> CDJ).
  • Odpowiedz
@Jahcob: Ogólnie będe zaczynał od zera w tym temacie więc raczej nie mam wielkich wymagań co do tego DVS ale fajnie mieć tą opcję dostępną.Posiadam pokaźną bibliotekę sampli to głupio by było nie skorzystać z tego :)
Ciekawi mnie tylko ten Magvel,sporo ludzi twierdzi że jednak Inno Fader jest najlepszy do scratchu.Ciekawe czy dałoby się ewentualnie kiedyś wymienić fader w tym mixerze Pionka gdyby coś się z nim stało (
  • Odpowiedz
  • 0
@King_Of_New_York zupelnie zapomnialem o faderze;) inno jest lepszy bo jest w pelni konfigurowalny. Inno konfigurujesz mechanicznie. Przysisk pod faderem i ustawiasz krzywa. Mag ma 3 ustawienia i to koniec.
  • Odpowiedz