Wpis z mikrobloga

Wiecie dlaczego w Polsce tak wiele osób ma problemy psychiczne i tyle samobójstw jest właśnie w tym kraju? Bo temat problemów psychicznych to pieprzone tabu, ktoś na grupie Fb zapytał "jakiego polecacie psychologa" a wśród odpowiedzi masa perełek jak ta. "Wyjdź do ludzi, pobiegaj i przejdzie", w tym kraju ludzie z chorą psychiką nie będą mieć lepiej dopóki temat problemów psychicznych nie będzie czymś naturalnym - jak każda choroba. Ghhhhh
#psychologia #patologiazmiasta #ighhh
Reepo - Wiecie dlaczego w Polsce tak wiele osób ma problemy psychiczne i tyle samobój...

źródło: comment_l2a91L31yP5KAiE1YiithJcGwKg2SNJR.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@Reepo: Łatwo się pośmiać z januszowania, ale ilu z Was uczęszczało na terapię? Bo ja mogę coś powiedzieć na ten temat i uważam, że wywaliłam ponad 2 k w błoto, bo terapia to jak rozmowa z kimś bliskim i racjonalnym, tylko że za pieniądze. Myślę, że zanim się podejmie terapię warto spróbować coś zrobić dla siebie.

A na hardkory takie jak wyżej opisujecie, potrzebny jest psychiatra, który zleci odpowiednią farmakoterapie.
  • Odpowiedz
@Lqsn: bzdura. Żeby daleko nie szukać. Chester Bennington 2 dni przed popełnieniem samobójstwa bawił się i śmiał ze swoimi dziećmi. To nie zawsze jest stan, w którym leżysz i się nie ruszasz. Jak to stwierdził Robin Williams: „wystarczy piękny uśmiech by ukryć zranioną duszę”. Oczywiście jest również coś takiego jak obniżony nastrój, który nie jest dworesją. Istnieją natomiast depresje przewlekłe i epizody depresji, człowiek nie czuje się cały czas zle, ale
  • Odpowiedz
@ninakraviz: leki w przypadku takich zaburzeń są składową w procesie leczenia. Jak nie przejdziesz terapii to po odstawieniu leków bardzo prawdopodobne, ze wszystko wróci. Leki pozwalają przepracować problemy podczas terapii.
  • Odpowiedz
  • 0
@pandzioszka ale wiedza na temat czego? Że nie każdy smutek czy problem to depresja? Bo nie rozumiem. Dzielę się spostrzeżeniami i własnym doświadczeniem, ogólnie, trochę w oderwaniu od sytuacji ze wpisu, bo OP nie podał kontekstu, tyle
  • Odpowiedz
@Reepo: a szczerze to mi akurat sport kiedyś bardzo pomógł więc coś w tym jest ( ͠° ͟ل͜ ͡°) co nie zmienia w sumie faktu, że nie z każdym może być tak samo :P
  • Odpowiedz