Wpis z mikrobloga

@parachutes:

gdyby nie zdecydowano się na objęcie SKOKów BFG to setki tysięcy ludzi potraciłoby majątki


i słusznie, tak powinno być. Po co szli do tych skoków? Zobacz jakie to deprawujące...
1. obiecujesz ludziom 5% bo banki dają 1%,
2. ludzie przychodza daja kase, bo przeciez BFG gwarantuje
3. ty udzielasz zlych, fikcyjnych kredytów kolegom
4. nikt tego nie sprawdza, bo nie ma nadzrou KNF
5. koledzy nie splacaja, a umowy byly
1. obiecujesz ludziom 5% bo banki dają 1%,


@badtek: jeśli w punkcie pierwszym jest nieprawda to warto dalej czytać?

3. ty udzielasz zlych, fikcyjnych kredytów kolegom

4. nikt tego nie sprawdza, bo nie ma nadzrou KNF

5. koledzy nie splacaja, a umowy byly na slupy (żule bez grosza)

głównym powodem upadku skoków był brak dobrej dywersyfikacji portfela, a nie słupy
@parachutes:

głównym powodem upadku skoków był brak dobrej dywersyfikacji portfela


dałem Ci prosty przykład, żebyś zrozumiał w czym był problem. Jeśli nadal nie zrozumiałeś istoty problemu, to albo nie chcesz, albo jestes glupi.
@badtek: Po pierwsze założyłeś, że nie wiem w czym był problem, po drugie wydaje Ci się, że masz pojęcie na ten temat, a nie do końca tak jest, a po trzecie nie musisz mnie obrażać za to, że chcę Cię czegoś nauczyć.
@parachutes:
1. Gdzie Cię obrazilem?
2. Po co piszesz, że to nieprawda, skoro daje Ci przykład łatwy do zrozumienia, a nie przykład z życia wzięty?
3. Uczyłem się o tych rzeczach dłużej niż 99,9% wykopków.
4. Nara
@badtek:
1. Wydaje Ci się, że nie rozumiem istoty problemu, więc sugerujesz że może jestem głupi.
2. A czy przykład oddający realne różnice między oprocentowaniem lokat byłby trudniejszy do zrozumienia niż zmyślone 1% vs 5%?
3. Mam ponad 5 lat doświadczenia w bankowości, to że uczysz się o czymś dłużej niż 99% ameb, nie znaczy że nie możesz dowiedzieć się czegoś nowego :-)
@parachutes: znam co najmniej jeden SKOK który wpadł w poważne kłopoty przez przekręty szefów (wyprowadzanie gotówki na lewo), które było spowodowane brakiem jakiegokolwiek nadzoru. Akurat miałem jednego "insidera". Oficjalnie pewnie nikt tego nie potwierdzi, bo dopiero by się szambo wylało, a ja też nie wiem, czy mogę udostępniać szczegółowe dane publicznie. @badtek jest dużo bliżej prawdy niż Ci się wydaje.
@tomalski: Nigdzie nie napisałem, że SKOKi były uczciwie i dobrze zarządzane i nie dochodziło do wyprowadzania kasy na lewo. Napisałem, że nie było różnicy oprocentowania 1% vs 5% i tutaj nie jest on blisko prawdy.