Wpis z mikrobloga

Ostatnio pojawiła się informacja że zostanie przywrócony obowiązkowy pobór do wojska polskiego.
Dawno nie widziałem takiego rozlewiska #rakcontent jak w komentarzach na fejsie pod tą informacją.
Najwięcej mają do powiedzenia kobiety, a jeżeli już się powie że równouprawnienie zmuszałoby je też do wstąpienia w szeregi to już "HUR DUR KOBIETA W WOJSKU?"
No ale tak, ludzie mają rację najlepiej zmuszać mężczyzn do niewolniczego wstąpienia do wojska. Dokładnie tak można to nazwać, niewolnictwem i ograniczeniem wolności którą posiadamy.
Jest to wycięcie z życia parunastu lat pod przymusem, co z tego że inaczej chcesz się spełniać w życiu, ch*j kur*a masz iść do wojska i tyle zrobisz z siebie faceta a nie piz*e
#wojsko #przemyslenia #opinia
bezczell - Ostatnio pojawiła się informacja że zostanie przywrócony obowiązkowy pobór...

źródło: comment_veXMODQpZ69xkfEaX0f4qWsRzCXXnDTX.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
Ostatnio pojawiła się informacja że zostanie przywrócony obowiązkowy pobór do wojska polskiego.


@bezczell: Tak mniej więcej co tydzień pojawia się pod tagiem #wojsko ktoś kto gdzieś słyszał i jest przekonany, że to prawda, że powraca zasadnicza służba wojskowa. Nie wie co prawda gdzie i oczywiście nie jest w stanie znaleźć sensownego źródła, ale to mu zazwyczaj nie przeszkadza...

Ale jeśli "każda kobieta musi rodzić" to faktycznie uczciwie by było, żeby mężczyźni
  • Odpowiedz
@bezczell: a wiesz, że paręnaście (tak jak kilkanaście) to zaimek, który oznacza liczbę z przedziału 11-19? Poza tym ZSW pod koniec trwała tylko 9 miesięcy.
  • Odpowiedz
@bezczell: najwiecej o tym gadajasebki bez szkół i planu na zycie.
nie wyobrażam sobie wy walczyc za te smezne panstwo, a co dopiero isc do wojska XD u mnei w rodzince wszyscy sie wycwanili studiami/znajomosciami i tyko tateł odbył sluzbe bo w zasadzie chciał i potem żałował zmarnowanego czasu
  • Odpowiedz
@bezczell: nic mnie tak nie #!$%@? jak te #!$%@? Karyny i Grazki syczącego ze dzisiejsi faceci to #!$%@? nic nie umiejące zrobić. Jeżeli facet jest ogarnięty to sam wie co jak zrobić, naprawić czy co tam jeszcze a cipy będą #!$%@?. Niech takie szmaty za to idą na kuchnię albo jako pielęgniarki czy sprzątaczki, niech to będzie ich sposób odbycia służby skoro chcą równouprawnienia; taka praca na pewno się przyda a
  • Odpowiedz
nieważne ile trwała, to jest ograniczanie wolności tak czy siak, nawet gdyby to trwało dwa dni to jest to niewolnictwo


@bezczell: Na takiej samej zasadzie obowiązek szkolny jest niewolnictwem, obowiązek płacenia podatków i jeszcze sporo innych. Coś od państwa dostajesz, coś dajesz. Chociaż osobiście byłbym za jakimś półochotniczym systemem, gdzie byłoby się zachęcanym do służby jakimiś przyszłymi ulgami, czy benefitami, ale nie wiem jak wygląda liczebność poborowych roczników.

W jednostkach policyjnych
  • Odpowiedz
@Jan_K: Obowiązek szkolny daje Ci podstawową wiedzę do życia i jest przydatny dlatego że posiadamy wykształcone społeczeństwo i owocuje to tym że polepsza się rynek pracy itd dużo za tym idzie plusów.
Jeżeli chcieliby to by dali dobre warunki płacy, rozwoju itd to by ludzie sami się znaleźli których by to zachęcało do wstąpienia w szeregi. W dalszym ciągu jest to ograniczanie wolności zmuszaniem kogoś co ma robić w życiu.
A
  • Odpowiedz
O obowiązkowej służbie wojskowej można napisać podobne rzeczy, jedyną faktyczną różnicą jest to, że faktycznie ma miejsce wobec ludzi po 18 roku życia. Ale kto kiedykolwiek mówił, że osiągnięcie pełnoletności oznacza możliwość uniknięcia obowiązków?

są to służby zaprzyjaźnione i raczej przekazują sobie informacje w sposób płynny


@bezczell: Informacje, czy ploteczki? Ja bym jednak poczekał na oficjalne info, bo tak jak pisałem, tego typu wpisy pojawiają się pod tym tagiem regularnie. Tylko
  • Odpowiedz