Wpis z mikrobloga

Jest taki popularna retoryka plusowana na wykopkach i innych na podobnym poziomie portalach. Brzmi ona mniej więcej tak:

Nie mordowali niemcy tylko naziści? Ciekawe z jakiej planety przybyli Ci naziści.
Otoż pojawiła się taka odpowiedź dotycząca polskich komunistów

Widzę że rozmywanie odpowiedzialności działa. Od '45 nie rządzili Polacy, tylko jacyś komuniści. Mordowali też jacyś komuniści, ciekawe z jakiej planety tu przybyli.

Taka retoryka jednak nie podbiła serc wykopków i ma wiecej minusów niż plusów.

Zdaje się że Erich Fromm miał racje pisząc:

Znany jest brak obiektywizmu, jeśli chodzi o stosunek do innych narodów. Z dnia na dzień robi się z jakiegoś narodu naród do gruntu zdeprawowany i fanatyczny, podczas gdy nasz własny jest uosobieniem wszystkiego, co dobre i szlachetne. Każde działanie nieprzyjaciela ocenia się według jednego kryterium, każde własne działanie - według innego. Nawet dobre uczynki nieprzyjaciela traktuje się jako oznakę szczególnej diabelskiej przewrotności, mającej na celu oszukanie nas i całego świata, podczas gdy nasze złe uczynki są konieczne i usprawiedliwione ze względu na szlachetne cele. jakim służą. Jeżeli zbada się stosunki pomiędzy narodami, tak samo jak między poszczególnymi ludźmi, dojdziemy do wniosku, że obiektywizm jest naprawdę czymś zupełnie wyjątkowym, natomiast większe lub mniejsze narcystyczne zniekształcenie jest regułą.


Cóż, oskarżenie niewinnego Niemca przychodzi pewnym ludziom bez żadnego trudu wpychając go do worka z nazistami, mówiąc że jest mordercą, lecz gdy sprawa tyczy Polaków, wiec nas samych, nawet najmniejsze niesłuszne oskarżenie i uproszczenie będzie wytykane z pianą na ustach.

p.s To tak też w ramach naszej rozmowy @Nicolai o podwójnych standardach

#polska #wykop #4konserwy #neuropa
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zamażesz*
Nie zmazesz także poparcia polaków dla PZPR 4czerwca 1989 roku po 40latach komuny, nie zamażesz milionów członków PZPR - Polaków.
Jeśli niemiec to nazista, to Ciebie też pytać o poparcie dla PZPR nie będziemy. Tak jak oceniasz innych przez szufladkowanie tak oceniany będziesz sam, mam nadzieję, kacie.
  • Odpowiedz
@Generau-armii-progresywnej: A gdzie ktoś mówi że niewinny? Wydaje mi się że to prawica była i jest najbardziej chętna ścigać starych ubeków nawet do łoża śmierci. To nie Polacy wybrali sobie NKWD, ORMO czy UB za swoich katów tylko Moskwa nam ich wcisnęła w wyniku układów po wojnie.
  • Odpowiedz
@Generau-armii-progresywnej: Spójrzmy na neutralny przykład- kto był agresorem w 2003 podczas drugiej inwazji na Irak? Armia republikańska, która stacjonowała w irackich bazach wojskowych?
Nie! Armia USA która stacjonowała w Amerykańskich bazach wojskowych na irackim terytorium.
  • Odpowiedz
Pojedynczy Polacy mieli w tym udział, ale nie można obarczać za to winą Polski jako narodu


@Nicolai: Coś zaczynasz rozumieć. To już dobrze, tylko uważaj bo zaczną nazywać lewakiem.

bo mu ten ustrój został narzucony

Hitler nie narzucił dyktatury. Wina Niemców, całego narodu. Wina niemieckich wymordowanych komunistów, wina niemieckich socjaldemokratów, wina niemieckich liberałów, wina niemieckich konserwatywnych liberałów, wina niemieckich libertarian, wina niemieckich zielonych. Całego narodu co do joty.
  • Odpowiedz
Coś zaczynasz rozumieć. To już dobrze, tylko uważaj bo zaczną nazywać lewakami.


@Generau-armii-progresywnej: jakie urojenia xd xd

Hitler nie narzucił dyktatury bo jest obcy. Wina niemców, całego narodu. Wina niemieckich wymordowanych komunistów. Całego narodu co do joty...

Nie dość że sami sobie go wybrali to chętnie korzystali z profitów jego machiny śmierci (robotnicy przymusowi, zagrabione dobra, firmy robiące eksperymenty ).
  • Odpowiedz
@Generau-armii-progresywnej: Bingo. I o to od początku chodziło. Tak samo, jak nikt normalny nie obarczy narodu polskiego komunistycznymi występkami. Myślę, że to dobry moment, by zakończyć dyskusję. W każdym razie na więcej nie licz. I'm więcej wskażesz faktów, tym większą zapalczywość natrafisz. Doszło do tego wręcz, że @Nicolai zanegował rolę Hitlera w modzie zwanym nocą długich noży Xddddddddd, a pytany o źródło zmienia toemat. Coraz więcej politycznych piesków się
  • Odpowiedz
@Nicolai: Kolejny raz pytam o źródło rewelacji, że Hitler został sprowokowany. Powyżej argumentujesz, że to była walka pomiędzy pomniejszymi przedstawicielami NSDAP. To kompletna bzdura, bo przywódca wymordowanej frakcji miał inną wizję, czego nie omieszkał publicznie ogłosić. Bezpośrednio atakował wizję Hitlera, co wyłuszczyłem w fragmencie cytowanego artykułu:

W 1933 było już jednak jasne, że Hitler wspiera inny kurs polityczny, a w SA zaczęło wzbierać niezadowolenie z takiego obrotu spraw. Jego członkowie
  • Odpowiedz
  • 1
@Generau-armii-progresywnej Chciałbym dodać, że gdy wspominamy o świetnym sprzęcie wojskowym to ZAWSZE pojawia się "niemiecki". Mówiąc o zbrodniach i debilnych czystkach etnicznych już wszyscy używają "nazistowskie".

Myślę, że tym zgasiłem całą hipokryzję i wątek można zamknąć.
  • Odpowiedz
@Nicolai: Alan Bullock „Hitler i Stalin. Żywoty równoległe”.
Za wroga państwa Hitler uznał przywódcę SA Ernsta Roehma, świeżo mianowanego ministra Rzeszy, z którym łączyły go zawiłe relacje. Znali się wiele lat, jednak Roehm coraz częściej otwarcie krytykował politykę kanclerza. Przede wszystkim nie godził się z wyznawaną przez Hitlera zasadą jedności partii i państwa.
W odróżnieniu od pozostałych członków kierownictwa partii, starających się połączyć swe stanowiska partyjne z jakąkolwiek funkcją państwową,
  • Odpowiedz
@Nicolai: Pewnie. To z artykułu bazującego na tej pozycji. Są tam zarówno cytaty, jak i streszczenia fragmentów. Wyżej nie oddzielalem cytatów i tekstu artykułu, nie mam tu na to czasu (a wypisywać same cytaty zajęłoby zbyt dużo miejsca). Co najzabawniejsze to artykuł z jednej ze zdecydowanie antyniemieckich reżimówek. Za 10 min podam link, jestem chwilowo zajęty.
  • Odpowiedz