Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad rozpoczęciem działalności na youtube. Filmiki w których podróże powiązane będą z gotowaniem, czyli gotowanie w jakichś ciekawych miejscach, o których trochę też bym opowiedział. Byłbym trochę takim wykopowym Makłowiczem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bylibyście zainteresowani oglądaniem takiej serii?

Na zdjęciu pizza, którą przed chwilą wyciągnąłem z piekarnika ;)

#gotujzwykopem #podrozujzwykopem #roadtripbus
MG78 - Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad rozpoczęciem działalności na youtube. Fi...

źródło: comment_uafCiwyuh8YI0ATedFNyjULd3TmhubDk.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
@MG78 zrobiłem :-D, pierwsza zniknęła w pięć minut calutka, na zdjęciu załączam. Druga już robi się w piecu i czekam aż dojdzie. Robiąc dwie mnozylem składniki x2 i moje spostrzeżenia to przede wszystkim za mało mąki na sztukę. Sporo dosypalem, żeby ciasto doszło do siebie - czy jesteś pewien, że dobrą ilość podałeś? Oczywiście z mąką skromnie, żeby później nie dolewac wody. Na sos mam zawsze własny przepis (w nim też
Smartek - @MG78 zrobiłem :-D, pierwsza zniknęła w pięć minut calutka, na zdjęciu załą...

źródło: comment_UJwsmpC0FaGf3vOuT1SX2kiTfWOs5OLp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Smartek: Też zawszę robię dwie ;) W sumie to nie dopisałem, że mąki czasem trzeba trochę dosypać - to zależy też od jej rodzaju + wcześniej najlepiej przesiać ją za pomocą jakiegoś sitka.
  • Odpowiedz
@MG78 tak to przepis świetny. Mam pytanie odnoście ciasta, przydałoby się, żeby było minimalnie bardziej przypieczone na samym środku, dłuższe siedzenie w piecu niewskazane. Dłużej z niższą temperaturą czy krócej z wyższą?
  • Odpowiedz