Wpis z mikrobloga

gitara akustyczna do yebanych 150 zł? z góry dzięki #gitara
edit; moze byc tez zwykła, bo ponoc akustyczna to jakas inna. Chce sie po prostu zaczac uczyc i zobaczyc czy bede chciał. Najlepiej olx/allegro
  • 10
@kciukers: gitara akustyczna jest podobna do gitary klasycznej - też ma pudło rezonansowe, z tą różnicą, że w akustyku są metalowe struny, a w gitarze klasycznej są nylonowe bądź mieszane.

Do nauki polecane są gitary klasyczne. Te, w najlipniejszej jakości, kupisz już nawet za 90 zł. Do 150 zł już bardziej się opłaca chyba kupić jakiegoś używanego elektryka i podpinać do kompa xD
@kciukers: niestety nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, sam grać zbytnio nie umiem, ale trochę się tym interesowałem jak miałem fazę na gitarę xD mam dwie, jedną taką za 140 zł z allegro i jedną taką za 1000 zł (kupiłem używaną za 500 zł po znajomości) i wiadomo, że lepiej się gra na tej droższej, ale na tej taniej nauczyłem się kilku podstawowych rzeczy i sprawiała przyjemność, jak coś zaczynało wychodzić
@kciukers Na taniego elektryka trzeba mieć sporo szczęścia aby trafić na coś wartego w miarę. Bo nie bez powodu gitary swoje kosztują, w tych tanich będziesz miał pół kilometra odległości struny od gryfu, będzie się rozstrajała po jednym akordzie (o ile będzie w ogóle stroić), używany elektryk to minimum 300zł (maksymalne minimum)
@kciukers: Do tej ceny proponowałbym ci znaleźć akustyka od HarleyBenton. Ludzie mówią, że to ta sama półka co (N)everplaye i tym podobne, a to guzik prawda. Fakt, że w większości przypadków potrzebują lekkiego dopieszczenia u lutnika (jak praktycznie wszystko z tej półki), ale brzmieniowo i jakościowo naprawdę dają radę. Np. używany model CG-45. Dlaczego akustyk nie klasyk? Na miękkich stalówkach gra się podobnie do nylonów (pod względem wygody), nylonówki częściej pękają,