Wpis z mikrobloga

Cześć
Mieszkam w bliźniaku. Pomiędzy mieszkaniami znajduje się ściana 24 cm wykonana z porothermu, na to położona jest płyta g/k montowana na tzw. kleksy (czyli klej do ściany). Ta sama technika montażu płyty zastosowana jest także u sąsiada. Strop w mieszkaniu jest drewniany, belki stropowe są "obmurowane" ścianą. Niestety w mieszkaniu mam ogromny problem z dzwiękami. Od sąsiada słychać dosłownie wszystko. Z łatwością mogę zrozumiec rozmowę, słychać dobrze radio i telewizor, o przesuwaniu mebli już nie wspominając. Czy ktoś ma podobny problem przy takiej konstrukcji? Zauważyłem że w większości budowanych budynków wielorodzinnych ściany pomiędzy mieszkaniami mają 24 cm. Wydaje mi się że może to być spowodowane tymi "kleksami", które tworzą mostki akustyczne - ale szukam potwierdzenia tej teorii. Bedę wdzięczny również za rady jak sobie z tym poradzić.

#budujzwykopem #budownictwo #pytanie #pytanie #akustyka
  • 19
  • Odpowiedz
@wladca_poscieli: w przypadku gdyby płyty nie były montowane na kleksy a normalnie na stelaże + w środku jeszcze wełna wygłuszająca (albo po prostu zwykła wełna mineralna) to wynik byłby o wiele lepszy.

Ktoś po prostu albo chciał przyoszczędzić przy budowie albo nie pomyślał o prywatności.
  • Odpowiedz
@wladca_poscieli: No i ja bym strzelał w to że brak uszczelnienia styku stropu ze ścianą przenosi Ci te dźwięki ale mogę sie mylić. Być może taka jest charakterystyka drewnianych stropów (co za chory pomysł żeby coś takiego montować w bliźniaku) ale dobra wełna między sufitem a stropem powinna to wygłuszyć.
  • Odpowiedz
  • 0
@wladca_poscieli wspolczuje Ci. Mam podobnie w mieszkaniu i wiem jak to jest, szczegolnie jak impreza trwa do 6 rano... skoro to nowe budownictwo to moze zrob jakies pomiary halasu i zglos do dewelopera?
  • Odpowiedz
@Vojak to trzeba obejrzeć na miejscu. Albo ewentualnie niech autor podeśle foty tego stropu. Jeśli chodzi o ściane to w sumie powinni zrobić konstrukcje i wełną wygłuszyć.
  • Odpowiedz
@wladca_poscieli złota łopata gwarantowana. Mam chyba ten sam problem u tego samego dewelopera. Ten sam układ i drewniany strop. Daj znać na priv jak rozgryles temat? Rękojmia czy na własną rękę. Próbowałem na priv ale masz zablokowane. Help!
  • Odpowiedz