Wpis z mikrobloga

Tak, zeby nie bylo, ze ten portal jest tylko opanowany przez oglupionych germanozercow :-)

Mieszkam we Wroclawiu, dobrze mi sie zyje i od zawsze popieram z moja rodzina prodemokratyczne, centrowe partie polityczne.

Tak tez jest tym razem. Czekam spokojnie na wybory, zeby zaglosowac na Pana Tuska.

Na spokojnie, bez spiny chcialbym przypomniec, ze Polska to nie tylko sciana wschodnia i male miasteczka opanowane przez konserwatywny prokatolicki elektorat.

Polska to takze duze miasta (Wroclaw, Poznan, Gdansk) zamieszkiwane przez ciezkopracujacych ludzi, ktorym "sie udalo", ktorzy nie dostaja piany na ustach na widok "inaczej" ubranych czy inaczej myslacych od siebie.

Absolutnie nie mam nic przeciwko Niemcom, czesto spotykam ich we Wroclawiu, gdzie sa kulturalni, sympatyczni i ciekawi Polski i Polakow.

Pisze to do ludzi, ktorzy mysla, ze ten kraj opanowala juz calkowicie histeria z "PiSowska wojenka polsko-niemiecka"

Ten temat nie istnieje. Ludzie normalnie zyja, Polacy i Niemcy na plaszczyznie zwyklych ludzi zyja w dobrosasiedzkich stosunkach. Nie dajmy sobie tego zniszczyc poprzez PiSowska nagonke - stricte polityczne manewry dla swoich zwolennikow.

Ciesze sie, ze moge mieszkac na Zachodzie Polski, jest tu zdecydowanie bardziej liberalna i sympatyczna atmosfera.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wroclaw #polska #bekazpodludzi #bekazpisu #polityka
Zyd_Suss - Tak, zeby nie bylo, ze ten portal jest tylko opanowany przez oglupionych g...

źródło: comment_uIk9l8BZuGL2wWNoIs1Iy9wAp0q4Y9Ok.jpg

Pobierz
  • 139
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Bo to prawda, większość pieniaczy krzyczących o złych Niemcach to stare baby z bloku, gimbusy na wykopie albo jakieś wsiury w dziurach zabitych dechami, co Niemca widzieli w czterech pancernych. Normalnie ludzie robią z Niemcami interesy, a nie podniecają się jakimś reperacjami i #!$%@? sloganami.
  • Odpowiedz
@Mihau88: Chetnie obale twoja teze jednym zdaniem xD

Luksemburg ma nastepujacych sasiadow: Niemcy, Belgia i Francja

Czy ci silni sasiedzi w jakikolwiek negatywnie wplywaja na sytuacje spoleczno-gospodarcza w Luksemburgu (z najwyzsza na swiecie placa minimalna na poziomie 2000 euro?)

Prosze wiecej nie czytac blogow wPolityce, wSieci, parezja czy pch24 - lepiej ruszyc glowa :-)
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Ponadto silna Polska to miejsce, gdzie można pojechac na fajne wakacje i nie zostać obrzuconym kamieniami, a także miejsce, z którego nie będą napływać pozbawione perspektyw dresy kradnące w sklepach i bezdomni żebrzący na ulicach Berlina. Ani prostytutki z Hiv. Ani uchodźcy polityczni.

I kolejne rządy niemieckie, drogi @Mihau88, w budowę tej silnej Polski wpakowały miliony euro. We własnym interesie.
  • Odpowiedz
@sEB-q: Powtarzam, ze te slogany sa juz nudne... Mnie nikt tak nie ponizyl jak pan Macierewicz ze swoim Misiewiczem czy Pan Piotrowicz ze swoja "krystaliczna przeszloscia" :-)
  • Odpowiedz
@grzechu_8111: wrzucanie wszystkich do jednego worka to bardzo zly pomysl. Podobnie zlym pomyslem jest obrzucanie emerytow kamieniami.
Bo nikt nie podejdzie do babci/dziadka stojacego na przystanku i nie zacznie go #!$%@?, bo w latach 50 popieral Stalina jako niosacego kaganek oswiaty, elektryfikacje i dobrobyt powojennej Polsce. No przynajmniej nikt normalny.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Nudni to jesteście wy, głosuj sobie na kogo chcesz,kogo to obchodzi, ale nie obsmarowuj wszystkich Wrocławian POwcami bo sobie nie życzę, , wolisz farbowane lisy twoja sprawa. Poza tym "Nikt mnie tak nie poniżył...." ale on poniżył ciebie, to twój problem że się takim gównem przejmujesz , a PO poniżyło Polskę a to kolosalna różnica. Nieistotne dla ciebie nagle rekordowe zyski ze spółek skarbu państwa, rentowność linii lotniczych itp.
  • Odpowiedz
Zrozumcie, ze tutaj, we Wroclawiu mamy zdecydowanie inna perspektywe stosunkow dobrosasiedzkich.

Ide na dworzec glowny, kupuje w automacie bilet za 27zl

Wsiadam do nowoczesnego, klimatyzowanego skladu i po 2h 22min jestem w Goerlitz.

Moge przejsc sie po pieknym starym miescie, moge wypic piwo czy zjesc obiad i wrocic do domu tego samego dnia.
  • Odpowiedz
@sEB-q:

rentowność linii lotniczych


Chodzi o LOT? To przecież za czasów rządów PO-PSL przeprowadzono zmiany w tej spółce i aktualnie widac tego skutki, zysk ( ͡
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: faktycznie korzyści z "dobrosąsiedzkich" stosunków jechać 2,5 h na obiad do Goerlitz. Chłopak nie gotuje? takie coś mógł faktycznie tylko ktoś taki jak ty wymyślić. I przestań pisać o Wrocławianach MY .
  • Odpowiedz
@sEB-q klasyczna zaściankowa mentalność XD "a po co jechać za granicę, brzydko tu u nas? Po co do lokalu na obiad, żona nie umie gotować?"
Po co budować szałasy, przecież jaskinia też jest spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@whiteglove: ty normalny jesteś? zwykłej szydery nie rozróżniasz i myślisz ze ja to pisze na poważnie ?? Dobre z takim podejściem do drugiego człowieka faktycznie niewiele da się w dyskusji osiągnąć.
  • Odpowiedz
@sEB-q: Oczywiscie, ze MY, WROCLAWIANIE jestesmy ciekawi naszych sasiadow! Pewnie, ze warto pojechac do Goerlitz (czy Drezna, dokad linia dojezdza) poznac sie lepiej, pogadac przy piwie!

To samo z Czechami! Moj dziadek (ten co byl wywieziony podczas wojny na Ural) mieszka w Kotlinie Klodzkiej. Jak jade go odwiedzic, przejezdzam przez Czechy i zatrzymuje sie w Javorniku na obiad.

Pogadam z Czechami, napije sie piwa (jak nie prowadze) - jednym slowem,
  • Odpowiedz