Wpis z mikrobloga

@ochkasia: Będę musiał wszystkie pliki sam wrzucać? Czy mogę ustawić "dysk publiczny", gdzie każdy będzie wrzucał sam i usuwał?

@mccloud: Właśnie założyłem konto na jednym providerze, owndrive, tylko czekam na aktywacje i ogarnę jak to tam wygląda.

@harry-potter: A dałoby się ustawić, żeby tylko można było coś dodawać, i najlepiej jakby z jakimś limitem na plik np.?
@mirekJanusz: zależy. Albo zarządza jedna osoba i cała reszta ma dostęp tylko do downloada, albo sobie ustawiacie równorzędne uprawnienia i wszyscy możecie dowolnie edytować zawartość folderu, a całość wygląda tak, jakbyś posługiwał się zwykłym folderem. Jedyna różnica jest taka, że Dropbox musi być włączony, by pliki się synchronizowały.
@mirekJanusz: da się, dajesz wtedy link do folderu jedynie (download), ale z uploadem raczej nie.

Tak, tylko delikwent musi mieć zarejestrowane konto na dropboxie, wtedy podajesz jego maila w opcjach i już mu automatycznie zassa folder.
@mirekJanusz: Jeśli konto będzie powiązane ze wpólnym mailem (jeśli macie na gmailu) to wszyscy, którzy znają pasy na maila mają wtedy takie same uprawnienia. Jeśli nie, to też to jakoś pewnie można poustawiać ale ja tego nie robiłam nigdy więc nie pomoge :D.