Wpis z mikrobloga

Mirki, mam sobie Junaka, takiego chińczyka m16 i dostałem z nim ładowarkę do akumulatora, ale po pierwszym użyciu szlag ją trafił - tzn przepalił się jeden drucik (nawet go zlutowałem, ale pieprznęło wtedy tak, że korki poszły w całym bloku ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: ¯_(ツ)_/¯ i lutować dalej nie chcę, bo się ni cholery na tym nie znam), ładowarka już na gwarancji nie jest więc nic z tym fantem nie zrobię, ale chciałbym żeby ktoś mi ją naprawił. Czy to w ogóle jest możliwe, a jeżeli tak, to gdzie się udać z takim sprzętem?
#kiciochpyta #motocykle #akumulator #naprawa
  • 21
  • Odpowiedz
@mr_hammerer w Lidlu był taki cud za 60zł. Ale nie chciał ładować mojego akumulatora, który stał 8 tygodni, więc chciałem trochę go doładować (nie jeździłem, bo złamana ręka, w domu, nie na moto) - nie wierzę, że tego zwykłego akumulatora 8 tygodni nie ruszyło. Akumulator mógł się też rozładować na śmierć, ale doładowałem go prostownikiem i używam do dziś, zero problemów. Tak czy siak - nie polecam tego lidlowego wynalazku. Albo
  • Odpowiedz
@mr_hammerer w sumie to patrząc na czas, to pewnie akurat pisałem, gdy wrzuciłeś komentarz, bo trochę nad tym komentarzem siedziałem (nie lubię pisać na telefonie, zawsze czuję potrzebę poprawiania) i czas wczytywania niewiele tu zmienił :)
No nic, to niestety nie pomogę, bo rada z zakupem w Chinach chyba najlepsza.
  • Odpowiedz
@mr_hammerer: to pełno takich ładowareczek jest - scooter charger sobie poszukaj. tylko sprawdżna swoim jakie masz tam napięcie, bo widzę, że jedne mają 36V, inne 48V (czyżby to miało jeszcze swój własny układ ładowania?)
  • Odpowiedz
to pełno takich ładowareczek jest - scooter charger sobie poszukaj.


@strikingsurface: Dzięki Mirku!!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest właśnie świetny strzał! Szukałem dokładnie do swojego (Daytona 350), ale ni cholery nie mogłem znaleźć, a z Twoją radą znalazłem bez problemu!!!
Jeszcze raz dzięki!
  • Odpowiedz
@mr_hammerer: nie ma za co... tylko myślę, czy te 36, 48v to nie są do skuterów elektrycznych robione. weź podnieś siedzenie czy co tam innego i obejrzyj do czego koniec tego złącza jest podłączony.

obstawiam, że wychodzą z niego dwa kable do aku. jeśli tak, to kup wtyczkę XLR i normalny prostownik 12 lub 6v w zależności co tam masz i zamień klemy na XLRa,
a z ucięte klemy podłącz
  • Odpowiedz
czy te 36, 48v to nie są do skuterów elektrycznych robione.


@strikingsurface: Przy sobie mam tylko spaloną ładowarkę, która jest 12V, a kombinować z moto nie chciałem, bo ze mnie mechanik jak z koziej dupy trąba - niby to tylko kabelki, ale zawsze coś zamieszam.
  • Odpowiedz
@mr_hammerer: to na pewno idą do aku jak są 12v. tam nie ma co spierdzielić.

obejrzyj tylko do czego idą te kable.

kup dobre wtyki/gniazdo, bo to chyba nie XLR tylko 3 pinowe mikrofonowe CB i przerabiaj zwykły prostownik
  • Odpowiedz
tak to wygląda,


@mr_hammerer:
1. Bierzesz miernik i patrzysz jak jest z zasilaniem na bolcach w motocyklu.
2, Kupujesz dowolny prostownik na 12V za 30+ zeta (ten do m16 kosztuje 118 zł)
3a. Podpinasz ucięty oryginalny kabel do końcówek klem zgodnie z identyfikacją
  • Odpowiedz
dowolny prostownik na 12V


@doogroo2: Dzięki za instrukcję ( ͡° ͜ʖ ͡°), choć nie wiem jak z tym "dowolnym prostownikiem", bo mam o natężeniu 5A, a z tego co pamiętam w m16 akumulator to 10Ah więc prostownik wydaje się za mocny.
  • Odpowiedz