Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie po 40 nie mogą zrozumieć, że kupowanie mieszkania za gotówkę albo na kredyt się nie opłaca i lepiej wynajmować? Wynajmuję mieszkanie od 7 lat i ciągle na spotkaniach rodzinnych słyszę: "A czemu nie kupisz, nie będziesz za wynajem musiał płacić", "Kredyt byś wziął i za kilkanaście lat to twoje by było" i inne tego typu pierdoły. No normalnie, żadne moje tłumaczenia do nich nie docierają.

#mieszkanie #polskiedomy #zalesie #gorzkiezale #bekazpodludzi
  • 309
  • Odpowiedz
@pettyk: A jak się mają koszty kredytu do kosztów wynajmu? Może faktycznie wychodzi tyle samo, a spłacasz swoją własność? Nie odbieraj tego jako atak - po prostu nie wiem i chciałbym się dowiedzieć, bo sam nigdy tego nie liczyłem.
  • Odpowiedz
@RocketQueen Wynajmując płacisz czynsz+kasa dla właściciela. Kupując na kredyt płacisz czynsz+w #!$%@? odsetek dla banku (oprócz spłaty samego kredytu). Jak wynajmujesz, to nie jesteś przywiązany do tego miejsca, nie musisz się martwić o jego stan (jak coś jebnie np rura to właściciel ma problem).
  • Odpowiedz
@Adriian321: @Naxster: ale to nie są argumenty co do opłacalności, wynajmowanie jest wygodne, zgodzę się, ale wygoda kosztuje. Ulokowanie gotówki w nieruchomości to jedna z najlepszych opcji, nie bez powodu połowa Kanady i całe miasta w Chinach to jedna wielka lokata kapitału
  • Odpowiedz
Kupując na kredyt płacisz czynsz+w #!$%@? odsetek dla banku


@Adriian321: Tylko, że te odsetki wynoszą mniej więcej tyle co kasa dla właściciela mieszkania.

Jak wynajmujesz, to nie jesteś przywiązany do tego miejsca


Jak kupisz to też nie jesteś przywiązany - zawsze możesz sprzedać i kupić w innym miejscu, co za problem?
  • Odpowiedz
zawsze możesz sprzedać i kupić w innym miejscu, co za problem


@atestowanie2: Taki problem, że nikt nie kupi ci od razu mieszkania za pół miliona.

powodu połowa Kanady i całe miasta w Chinach to jedna wielka lokata kapitału


@pawmie: Które stoją puste i nikt nie chce ich po takich cenach kupować bo są wywindowane na maksa. Super lokata xD.
  • Odpowiedz
@pawmie Ulokowanie swojej gotówki jest ok, ale ulokowanie gotówki banku jest bez sensu, bo na samej spłacie dużo tracisz i żeby wyjść na zero, to ceny nieruchomości musiałyby iść w górę o 50%, a tutaj dochodzi jeszcze utrata wartości wraz z wiekiem i stopniem zużycia.
  • Odpowiedz
@pawmie: Ale ty nie jesteś miliarderem, więc o czym mowa? Miliarderzy kupują też limitowane edycje auta za 20 milionów, bo też jest jeszcze lepsza forma inwestycji. Dlaczego ty tego nie zrobisz?

Ludzie kupują dużo droższe mieszkania i nie ma z tym problemu.


@atestowanie2: Kupują też samochody za milion złotych. Dlaczego więc ja mojego za 50 tys. nie mogę sprzedać? Co to za bzdurne argumenty xD.
  • Odpowiedz
Dlaczego więc ja mojego za 50 tys. nie mogę sprzedać?


@pettyk: Za taką cenę to się nie dziwię, że nikt nie chce kupić, przecież to musi być rudera o standardzie stodoły( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@atestowanie2: to jakis trol xD albo ekonomiczny ignorant. Jakim cuden wynajem ma się bardziej opłacać od kupna mieszkania to ja nie wiem. Takie twierdzenie miałoby bardziej sens w przypadku samochodu, bo to na wartości traci tak, że w pewnym momencie koszty naprawy w stosunku do jego wartości mogą być znaczące.
  • Odpowiedz