Wpis z mikrobloga

Czy do stworzenia systemu rejestracji i logowania na stronie, ewentualnie pseudo sklepu online dla tzw 'funu' i poznania czegoś nowego będzie lepsze ruby czy php? Kiedyś logowanie robiłem w PHPe i powiem, że nie była to przyjemna rzecz bo wszystko wyglądało jakoś archaicznie, ale to może dlatego, że nie poznawałem samego języka a po prostu korzystałem z kursu Zelenta.
#webdev #php #ruby
  • 12
@James0n: W każdym języku masz frameworki, w których jest mnóstwo paczek do autentykacji lub autoryzacji - niezależnie czy to ruby, php, java, c# czy inne i są one wykonane tak, że to tylko kwestia dodania tej paczki do projektu i konfiguracja jej zachowania. Jeżeli chcesz coś napisać sam i php wydaje Ci się zbyt archaiczny, to spróbuj ruby'ego lub pythona - składnia jest bardziej przejrzysta.

btw jeżeli jesteś początkujący, to nie
@lubiepiwo: czyli rozumiem, ze nawet w c++ mogę napisać takie rzeczy i łączyć się z użyciem tego języka z baza danych? Bo z tym językiem i jego składnia jestem chyba najbardziej obeznany
@James0n: Hm, nie wiem jaki jest cel stworzenia przez Ciebie takiej apki - jeżeli tylko dla "funu", aby sprawdzić, jak się tworzy webapki, to spróbuj języka, który jest bardziej przystosowany do webdevu (takie, jak tu wymienili u góry), bo dzięki nim łatwiej załapiesz koncepcje, wzorce architektoniczne itp.; jeżeli piszesz apkę na jakieś zaliczenie na studiach i zależy Ci na czasie, to tak, jak wyżej - prościej Ci będzie to napisać w