Wpis z mikrobloga

Czy jest ktoś kto nie słyszał nigdy od dziadków/rodziców/kolegów z pracy takiego tekstu?
Po czym poznać dobry rower? Nie trzeba go serwisować przez 20 lat. Może jak powietrze zejdzie z koła to można rozważyć dopompowanie za kilka dni. I co ciekawe nieraz na wykopie już takich Januszy słyszałem ;P
#polak #rower
mazaq1 - Czy jest ktoś kto nie słyszał nigdy od dziadków/rodziców/kolegów z pracy tak...

źródło: comment_mkYE4XFuI2uNh8FBD4Hsravp01xPRpKr.jpg

Pobierz
  • 33
@Solitary_Man: jest spora różnica w szerokości i ilości metalu - no niestety ;). To jak formuła 1 - silnik po przebiegu 1000km jest już na złom, ale przez te 1000km nie ma sobie równych. Za to przeszedłem rok temu z 8 rzędów na 10 - no i pierwsze wrażenie wow - czasem nie byłem pewien czy przerzuciło bo nic nie poczułem.
Ale... jeśli by pierwszy z brzegu rower klasy Deore za
@Solitary_Man

tetaz przy 11 rzedowych to jakieś takie wszystko delikatne i drogie

Dziewczyna ma 8 speed, ja mam w góralu 10, a w szosie 11. I coś ta teoria o mniejszej trwałości węższych łańcuchów się nie sprawdza, bo ten sam łańcuch kmc X8/10/11.93 w wersji 8 przeżywa 1500 km, w wersji 10 2500-3000, a w wersji 11 4000 km. I te wyniki otrzymuję konsekwentnie, poza x11, który zjechałem dopiero jeden, i który
@Solitary_Man no to w x11 po 4000 wymieniłem sam łańcuch i ładnie działa. W X10 też co 2500-3000 sam łańcuch, a kasetę dopiero po trzecim łańcuchu (najpewniej przez to, że się trochę spóźniłem z wymianą łańcucha). Więc wychodzi na to samo lub minimalnie drożej, a zawsze ma się oszczędność na #!$%@? się, że znowu coś jest nie tak.

Do 8 będę sprawdzał te conneksy (sprawdzę oba, dla pewności) bo jakość wszystkich innych
Ja tylko powiem że rower od komunii służył mi 15lat, a jedyne co było regularnie robione to klocki hamulcowe, wymiana detek jak poszły i smarowanie łańcucha. Jeździł jak złoto i pewnie dalej bym na nim smigal gdyby nie wypadek w wyniku którego rama była pogieta. Wtedy zdecydowałem się kupić nowy rower. Mam go od 4 lat i też sprawuje się całkiem nieźle, ale przerzutka na tył jest już do wymiany...
Connex


@Solitary_Man: a czy spinka od KMC pasuje do Connexa? Niby długość pinu jest taka sama. Jak się mój X9 rozciągnie to z chęcią bym spróbował. Tylko bym pewnie poszedł po całości i kupił 9SE/SB( ͡º ͜ʖ͡º)
@mazaq1: u mnie jest tak z samochodem xD mój ojciec jeździł moim autem przez 4 lata, jak się wyprowadziłam to go wzięłam i było do wymiany praktycznie wszystko. A ojciec jak się dowiedział to "łolaboga ja przez tyle lat może sto złotych w niego zainwestowałem, ty ledwo wzięłaś i już po mechanikach latasz, z samochodem się obejść nie umiesz". A np. pedał hamulca się zapadał i trzeba było kilka razy wciskać,