Wpis z mikrobloga

Mircy, jak teraz maja sie sprawy podatkowe w przypadku przelewu pieniedzy ze swojego konta za granica na swoje konto w Polsce? Piecio - szesciocyfrowe kwoty. Czym US moze zaskoczyc?

Przy okazji, czy obecnie taki przelew lepiej zrealizowac w walucie obcej na konto walutowe, czy na zwykle konto, po przeliczeniu funduszy przez bank po jego kursie wewnetrznym, na zlotowki?

#finanse #prawo #podatki #us #hajssiemusizgadzac
  • 11
@mysliszonichazmasz: jak masz rozliczone to z us gdzie zarobiłeś pieniądze, a polska z tym krajem ma podpisaną umowę unikaniu podwójnego opodatkowania czy jakoś tak, to nic nie mogą zrobić.
przewalutowania przez bank unikaj - są strasznie wysokie spready.
najlepiej przelej na konto walutowe, a potem jakimś kantorem internetowym sobie przewalutuj i przelej na złotówkowe,
przewalutowania przez bank unikaj - są strasznie wysokie spready.

najlepiej przelej na konto walutowe, a potem jakimś kantorem internetowym sobie przewalutuj i przelej na złotówkowe,


dokładnie
@mysliszonichazmasz: ja na cinkciarzu regularnie kupuję walutę, bo importuję sprzęt do firmy z UE i jest spoko.
a o jakim kraju myślisz? coś ze strefy EUR?
poza tym poczytaj na jakichś kontach frankoców - kolega który spłacał kredyt we frankach regularnie kupował franki, żeby spłacić kredyt.
jak masz rozliczone to z us gdzie zarobiłeś pieniądze


@strikingsurface: Nawiasem, tamtejszy US wie o zrodlach pochodzenia, ale czesc kwot nie jest obciazona zadnym podtkiem. Albo inaczej, jest obciazona podatkiem 0%. To chyba nie kwalifikuje sie do opodatkowania w Polsce, prawda?
transferwise.com


@kap3k: O tym wiem, tylko zastanawia mnie kwestia transparentnosci, a pozniej opodatkowania. US za granica jest ze mna na 'tak', wszystko jest ok. Sek w tym, ze czesc pieniedzy jest obciazona podatkiem 0% i nie wiem, czy polska skarbowka bedzie kopac az tak gleboko, by sie do tego przyczepic. A szczerze, nie mam zamiaru karac sie w Polsce za to, ze gdzies indziej ktos mnie obciazyl.

Udam sie po porade
@mysliszonichazmasz: IMO, jeśli te pieniądze opodatkowałeś w innym kraju, i wyszło tego więcej, niż byś musiał zapłacić w podatku w PL, to US nie ma się do czego przyczepić, u mnie już dwa lata to działa. Choć dla pewności sprawdź jaką umowę ma PL z twoim krajem o podwójnym opodatkowaniu