Wpis z mikrobloga

@sillemo to jest mocno subiektywna opinia. Ja nie wyobrażam sobie dnia bez kawy, ale za to Yerby nie lubię, jak dla mnie jest taka cierpka. A co do OPa to jeśli rozpuszczalna jeszcze taka delikatna, z mlekiem i z cukrem mu nie smakuje to już jakas dobra kawa z kawiarki wywoła dreszcze :D

Moja żona od dzieciaka nie pije ani herbaty, ani kawy, a yerba jej smakuje
@comer123: Kawa jest spoko. Ale pod warunkiem, że jest z ekspresu i świeżo mielona, inaczej to zwykła lura którą nie wiem jak można pić. Mielenie trwa chwilę, a smak kawy zmienia się diametralnie.

No niestety, ale żeby pić kawę trzeba trochę zainwestować, chociaż można ćpać kawę jak grażynki, taką sypaną i zatęchłą, no ale to już kwestia gustu.
@comer123: jeśli chcesz się przekonać do kawy idź do specjalistycznej kawiarni, polecam wziąć sobie dripa lub chemex- delikatny, słodki i bardzo rozbudowany smak. A jeśli wolisz kawę z mlekiem to flat white :)
Dobra kawa powinna być zmielona chwilę przed zaparzeniem i najlepiej być do 3 miesięcy po wypaleniu, a mleko tak spienione, aby laktoza się uwolniła i dała słodycz ( ͡ ͜ʖ ͡)