Wpis z mikrobloga

@Scabbe: na poczatek chyba nie warto zbyt duzo wydawac? :) sprzet bede kupowal w Holandii wiec chyba w tej kwestii ciezko bedzie cos zaradzic, poczatkowo chyba bedzie lowione na chleb i jakies robaczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hasek34: szczupaczkow duzo ale dla poczatkujacego jak ja moze byc ciezko :) w mojej okolicy jest duzo jezior wiec moze na tym bym chcial sie skupic, na kanal moze czasem tylko
@Przepiorek: @baNicja: Tak jak mówi kolega, ale jeśli chcesz łowić na spławik, to kup sobie wędkę typu "match". Jest to dwu-trzy składowa wędka z włókna węglowego, bardzo lekka. Jak kupisz coś taniego, to po jakimś czasie będziesz czuł dyskomfort z powodu wagi wędki.
Jest jeszcze kwestia tego typu czy chcesz uprawiać wędkarstwo stacjonarne (siedzisz w miejscu), czy chodzić. Od tego głównie zależy jakie wędki są potrzebne. I jakie ryby chcesz
@Przepiorek:
@hasek34:
@Wobler: mysle ze warto chyba skupic sie na splawiku, wody w zaleznosci od 1,5m do 3m, siedzenie lub stanie w miejscu bedzie na poczatek odpowiednie do czasu az poznam to i owo:) po pierwsze to musze nauczyc sie wiazac linki i haczyki haha
@baNicja: Jak spławik, to bierz wędkę matchową. Do tego kołowrotek matchowy (różni się tylko budową szpuli od zwykłego kołowrotka, dzięki czemu można dalej oddać rzut, ale zwykły też może być). Teleskop jest o tyle dobry, że wędkę rozkładasz w pół minuty, zakładasz przynętę i gotowę. Jednak najlepsze wędki to te składane z dwóch-trzech części. Przekłada się to na lepszą pracę kija, większe wrażenia z holu i walki z rybą. Niestety wędkę
@baNicja: Metoda na którą łowi się tą wędka z twojego linka też jest dobra na początek. Może nawet i jest łatwiejsza niż spławik, gdzie trzeba wyważać spławik, gruntować zestaw no i przy dużym wietrze będziesz sie wkurzał. Ja przed łowieniem na feeder wzbraniałem się bardzo długo, ale jak w tym roku kupiłem wędkę i zacząłem łowić na drgającą szczytówkę to walę się w głowę dlaczego nie łowiłem na to wcześniej. Zestaw
@baNicja: Z firm to można polecić Trabucco, Tubertini, wiem, że Daiwa też robi fajne wędziska.
Osobiście matchówki używam Trabucco nexus match 2000 - wędka jak na swój wiek jest znakomita. Miałem też w rękach wędkę z Tubertini, ale była to wędka methot feeder i była bardzo lekka, dobrze wykonana.
Tutaj masz przykładowe wędki z Trabuco: http://skleptrabucco.pl/matchowki/ Konkretnego modelu Ci nie polecę, bo co chwile wchodzi coś nowego na rynek. Poczytaj na
@Wobler: kolega chce spławik bo mu tutaj doradzono spławik, niech rozważy pomiędzy spławikiem a feederem. Nie wiem czy dla super początkującego feeder nie byłby łatwiejszy, na żyłkę koszyk, przypon z haczykiem do koszyka zanęta i do wody, a ze spławikiem jednak jest trochę roboty żeby dobrze połowić, trzeba wywarzyć odpowiednio spławik, przede wszystkim znać głębokość łowiska żeby wygruntować zestaw, zrobić dobrą zanętę żeby kule się nie rozpadały w locie i odpowiednio
@baNicja: Wędek ze SPRO nie używałem i nie miałem z nimi styczności, ale mam dwa kołowrotki z tej firmy do spinningu - Spro Passion 730 FD i bardzo je sobie cenię. Co do wędek musisz poczytać. Od siebie dodam, że optymalna dłogość jak dla mnie do odległościówki (wędki matchowej) jest 3,60 m - 3,90 m. Za przyzwoity kołowrotek musisz dać minimum ok 150 złotych.