Wpis z mikrobloga

Hej, wlasnie skonczylem studia informatyczne na prestizowej uczelni/kierunku. Pomyślnie przeszedlem naprawde ciężki i meczacy proces rekrutacyjny w znanej amerykańskiej firmie. I tu pojawia sie problem, zaproponowano mi niecale 7000 zl na reke plus jakis (niegwarantowany) bonus roczny podobno ~13% rocznych zarobków.
Czy to dlatego ze to praca w mniejszym miescie? Czy te 15k to tylko warszaffka? Naprawde po 5 latach ciężkich studiów, olimpiad programowania i badz co badz prestiżowej firmy do ktorej sie dostalem oczekiwałem wiecej. Poprstu mam pecha i szukac dalej czy przeprowadzka do warszawy? Pytalem o b2b ale "nie bawia sie w to" Nie wiem co robic. Mirki prosze pomozcie.(,)
#programowanie #pracabaza #programista15k #zarobki #przegryw
  • 15
@morkysiusiak: no to widzisz jak polski system Cię docenia, gość po zawodówce w Niemczech więcej wyciąga niż Ty teraz ( ͡ ͜ʖ ͡) ja bym wyjechał na Twoim miejscu, bo w Polsce może zarobisz godziwie, ale za 2-3 lata komercyjnego, a i weź pod uwagę, że nie będziesz miał czasu wolnego dla siebie i rodziny, ponieważ będziesz musiał pracować i rozwijać się w programowaniu w wolnej
@morkysiusiak: Doskonale rozumiem, ze wydaje Ci sie, ze jestes w tej chwili superinzynierem i wszyscy powinni sie o Ciebie bic. Natomiast prawda jest taka, ze prawdopodobnie przez pierwszy rok Twoja wartosc w duzej prestizowej firmie bedzie ujemna. Tak jak ktos wyzej wspomnial, jezeli to rozasadna firma i dasz rade utrzymac sie za te kase, to oczywiscie idz i postaraj sie zebrac troche rzeczywistego doswiadczenia.

Nawiasem mowiac, to nie ma prestizowych uczelni
@morkysiusiak: 10 lat hobbystycznego programowania ale ile zawodowego? Zawód programisty ma to do siebie ze na start dostaje się śmieszne pieniądze typu 2-3k miesięcznie ale pensja bardzo szybko rośnie wraz z doświadczeniem
@morkysiusiak: 15k na reke nie jest zbyt często osiągane. Jak poobserwujesz rynek to zobaczysz, że górne oferty w większych miastach raczej oscylują w granicach 8-11k z wyjątkami typu outsourcing z Ameryki. Aha - przez netto mam na myśli do ręki, a nie pseudo netto aka fakturę.

7k do ręki w mniejszym mieście na pierwszą pracę to bardzo okej stawka.