Wpis z mikrobloga

Standardowo się tak dzieje. Wystarczy, że popytasz pacjentów psychiatrycznych o dokładne okoliczności w jakich trafiki do psychiatry i jak zaczęli zażywać psychotropy. Spora część z tych pacjentów z początku może odpowiedzieć standardową śpiewkę "bo zachorowałem", ale taka odpowiedź tylko maskuje prawdziwe problemy jakie stały za wciągnięciem osoby w rolę pacjenta psychiatrycznego. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że chyba najczęstszymi okolicznościami tego typu są:

- konflikty dziecko-rodzic, gdzie rodzic idzie do psychiatry po "pomoc"
@Cysioland: Myślałem, że automatycznie dostaniesz powiadomienie, gdy odpowiem. Kiedy nacisnąłem przycisk "Odpowiedz", to nie dodało tego "@Cysioland".

A Ty co sądzisz na temat tego do czego mnie przywołałeś i na temat mojego zdania na ten temat?
@cysioland

choroba psychiczna


Oficjalnie w medycynie nie ma czegoś takiego jak "choroba psychiczna". Zobacz ICD-10. A co do powodów co psychiatrom się we mnie "nie podobało" to przeczytaj moją historię na OPsychiatrii.pl . Stwierdzenie, że nieposłuszny = diagnoza psychiatryczna, jest maksymalnym uproszczeniem, ponieważ diagnoza psychiatryczna jest wydawana również w przyp. wszelakich osób z problemami w kontaktach międzyludzkich i z problemami natury emocjonalnej. Nierzadko bycie innym skutkuje cierpieniem... Co nie oznacza, że akceptuję