Wpis z mikrobloga

Poziom opieki medycznej płaconej z podatków:
Idę dzisiaj do przychodni, chce do lekarza, jakiegokolwiek, żeby tylko wystawił mi skierowanie na badania krwi (mam przewlekłą chorobę jelit, więc muszę kontrolować stan organizmu, a ostatnio się coś pogorszyło, to pilnie się udałem do przychodni). Podchodzę do pani, a ta do mnie "nie ma żadnego lekarza dzisiaj" (wtf to dlaczego są otwarci). Po czym dodaje "Jakby to było takie pilne to przyszedłby pan wcześniej" (WTF2?!).
No #!$%@? ręce mi opadają, jakie to jest #!$%@?, że z mojej wypłaty są potrącane pieniądze na tak gówniany system w którym problemem jest szybkie zrobienie tak banalnego badania jak pobranie #!$%@? krwi. #!$%@?
#lekarz #polska #patologia #medycyna
  • 8
@Reepo: Skoro masz przewlekła chorobę jelit to wiedziałeś w częściej o tym że te badania będą konieczne ( ͡° ʖ̯ ͡°). Kolejny który poszedł bez dzwonienia, bez umawiania się i dziwi że nie został przyjęty. Ogarnijcie się ludzie, nawet w UK na wizytę GP trzeba czekać i się umawiać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@dr_Batman: tyle, że poszedłem po skierowanie, jestem akurat poza miejscowością w której mieszkam i mogę tu zrobić tylko publicznie. Prywatnie miałbym to zrobione w jeden dzień w laboratorium i z głowy, bez umawiania, publicznie to tylko po kolesiostwie, po prostu w końcu dałem znać mojej mamie, ona zadzwoniła po odpowiednich osobach i w końcu będę mógł oddać krew jutro. Przewlekle to znaczy też, że nie wiem kiedy będzie mi to potrzebne,
@dr_Batman: No to trzeba zrozumieć, że ten system jest bez sensu i do kompletnej reformy, bo nikt w nim nie jest zadowolony, ani klienci (ludzie płacący podatki), ani pracownicy, którzy tyrają często za śmieszne pieniądze. Nie wyobrażam sobie np. iść do dentysty innego niż prywatnego. Jakość usług pozostawia dużo do życzenia i stąd rosnący popyt na usługi prywatnych firm. NFZ nie myśli o sobie jak o firmie, nie muszą się przejmować
@Reepo: Ja też jestem pacjentem, moje podatki również idą na Ochronę Zdrowia, ja też chodzę tylko prywatnie (mimo okazyjnych możliwości skorzystania z uprzejmości zawodowej) . Ale szczerze mówiąc uważam że jak człowiek ogarnia bazę i umie się zakręcić to załatwi wszystko w 48h. Bardziej #!$%@? mnie ze moje podatki idą na te głupie mordy w telewizji i ośmierniczki, zamiast na zadłużone szpitale i pensje dla pracowników medycznych.