Wpis z mikrobloga

@Prox: wszystkie filmiki sa prowadzone przez jednego czlowieka, i sa swietne. jezeli chcesz szybko, i dobrze nauczyc sie larka, to polecam Ci te screencasty razem z dokumentacja. wszystko prowadzone jest profesjonalnie, a sam Jeffrey swietnie tlumaczy. sa rowniez filmiki glownie zwiazane z php, vue. wedlug mnie, nie ma lepszego zrodla niz laracasts. sam Taylor poleca laracasts, taki must have.
@Bazantowy: Tragiczne są te Laracasty. Koleś leci z tematem, jakby musiał zaraz wyjść na autobus. W 5 minut omawia coś, co powinno zająć 30. Wrzuca nagle funkcje i stwierdza, że spoko, to jest w dokumentacji. Wszystko jest #!$%@? w dokumentacji, ale po to to oglądam, aby mi podstawy wyjaśnić i nie mówić, że mogę sobie poczytać. Rany, jaki to jest słaby nauczyciel...
@Prox: co dokladnie obejrzales? jezeli 'whast new in...' to nie dziw sie, ze szybko to omawia, bo tam sa omawiane tylko nowosci, czego w poprzedniej wersji nie bylo, lub co zmienili. rzuc sobie okiem na 'laravel 5.4 from scratch', a potem zacznij przerabiac bardziej zaawansowane, gdzie bedzie pokazane, jak sie czegos dokladniej uzywa. seria z budowaniem forum jest fajna, bo jest tam tdd.
@Bazantowy: Właśnie "from scratch". Koleś leci tak szybko, że odpadam. Nie rozumiem połowy rzeczy, bo wrzuca funkcję i o... jest. Np. przy fetchowaniu z bazy napieprza jak #!$%@?, zamiast wytłumaczyć, zatrzymać się. Ja kumam, że można nawalać w ten sposób, może ktoś załapie, ale ja potrzebuję na chwilę przystanąć, zrozumieć co z czym i dlaczego. A uwierz mi, szybko łapię takie rzeczy. Np. system Blade jest dla mnie zrozumiały w 3