Wpis z mikrobloga

@rrobson: Airmada ma tylko 2 gwiazdki w testach sharp. Zdania na temat tej instytucji są podzielone. Ale jak za tak drogi kask tylko 2 gwiazdki to trochę daje do myślenia. Chociaż Hjc nie lepiej bo tylko 3. No i Icon jest cięższy. Z tych dwóch to wziąłbym HJC.
  • Odpowiedz
@rrobson: ten zatrzask wygląda dokładnie tak samo jak w IS17/FG17 jak na moje. Nawet jeśli coś tam troche usprawnili to ja osobiście temu nie zaufam

@Wasky: można je wziąc pod uwagę, a nie wykluczyć kask bo ma 1 gwiazdkę mniej - to może nic nie znaczyć bo okaże się, że przy większej prędkości będzie działać lepiej.
  • Odpowiedz
ale miałem ją niedomkniętą także to mogła być przyczyna.


@aliasef: myślę, że śmiało można tak założyć :P Producent w instrukcji mówi, że szybę należy domknąć całkowicie i wtedy dopiero spełnia swoją rolę jak trzeba.

Widzę, że mamy coraz więcej ralnych crashtestów kasków :D
  • Odpowiedz
@gerard-kowalski: Może ale nie musi. Nie jesteśmy wstanie niestety tego zweryfikować. Jesteśmy skazani na te testy, chyba że otworzą jakaś inną niezależną instytucję.

@rrobson: No Hjc to kompozyt a Icon termoplatik(Ponoć te tworzywo traci jakieś tam właściwości po +-5latach) Mam zapasowy kask kompozytowy który ma więcej niż 5 lat. Tak tylko mówię :) żeby mnie nikt nie zjechał za to, że nikt tyle lat kasku nie będzie trzymał.
  • Odpowiedz
  • 2
@rrobson przede wszystkim przymierz oba te kaski, bo są zaprojektowane pod dwa różne kształty głowy. Hjc jest bardziej europejski owalny, a airmada ma podłużny owal.
Ja polecam Icona, ale między tymi dwoma kaskami kluczowe jest dopasowanie.
  • Odpowiedz