Wpis z mikrobloga

ktoś wie może jak wygląda sprawa z eksploracją kopalni w #myslowice? kopalnia chyba dalej działa, a nawet jak nie działa to w budce stoi ochrona, ale przejeżdżając tam kilka razy widziałam na terenie zakładu budynki z powybijanymi szybami. Ma ktoś jakieś potwierdzone info na ten temat? wołam #katowice bo więcej ludzi siedzi na tym tagu ( ͡º ͜ʖ͡º)

#slask #urbex #urbanexploration


@takwiemjestemzielonka: Mnie się coś
@takwiemjestemzielonka: to zależy o który szyb ci chodzi, ogólnie w Mysłowicach były dwie kopalnie KWK Mysłowice i KWK Wesoła, w 2007 się połączyły w KWK Mysłowice-Wesoła, od tego czasu wszyscy górnicy jeździli do pracy na Wesołą i stamtąd przez 2-3 lata dojeżdżali busami pracowniczymi na Mysłowice. W 2011 roku chyba całkiem zaprzestano eksploracji z szybu Mysłowice, teraz tam można w zasadzie swobodnie chodzić tylko trzeba uważać na meneli bo często jest
@takwiemjestemzielonka: pracowałem kiedyś na ochronie likwidowanej kopalni Kleofas. teren był ochraniany cały czas podczas likwidacji, jak również po przekazaniu do CZOK. potem wyburzenia i przekazanie do sprzedaży to ochrona zniknęła. generalnie jest to prywatny teren i ochrona może cie wyprosić albo zatrzymac i wezwac policję przy podejrzeniu kradzieży czy wandalizmu. ale raczej nikt narażać się nie chce, pokrzyczą z daleka i poczekają aż sobie pójdziesz
@JestemBoTak: na Mysłowicach jako tako już dawno nie ma sprzętu do wyrabowania, zostały tylko niezbędne w utrzymaniu rozdzielnie/trafoki oraz pompownie
@silownia: jeszcze 2 lata temu zjeżdżałem na Mysłowicach i stamtąd kierowałem się na Wesołą :) ostatecznie zaprzestaliśmy korzystać z ich infrastruktury jakiś rok temu
@Lapidarny: dół drożny, otamowane wyrobiska poboczne, resztę utrzymuje SRK (aż do kilku tam, nie pamiętam na jakich cechach, które są granicą z kopalnią Wesoła)