Wpis z mikrobloga

i to kuźwa jest to - 10% prowizji od 7 września w mojej branży, ah no cudownie się poczułem, brak mi słów co allegro wyprawia z prowizjami, kto tam pracuje? prowizjiholicy, przecież przez ostatnie 3-4 lata w mojej branży z 3% poszybowało do 10%, już nie wspominam nawet o $$ za promowanie i wyróżnienia.

Jedyne z czego się cieszę to to że moje sklepy internetowe się rozkręcają, fb świetnie na tym polu daje radę, a z allegro? praktycznie zrezygnowałem rok temu, tylko sprzedaje odpadki, które mi nie idą i czasami daje jakieś wyprzedaże żeby upłynnić towar.

Wiecie co? normalnie marzy mi się wejście jakiegos giganta na pełnej kur**e i dokopanie tym psycholom z allegro, a potem się dziwią sprzedawcy ze janusze biznesu się wyżynają cenami, bo będą skoro allegro tłucze ich na prowizjach, więc idą na ilość, a nie na zysk netto.

Chore, chore i jeszcze do tego poważnie upośledzone to całe allegro.

#gorzkie
#allegro
#zakupy
#ecommerce
  • 15
@s_t_u_l_e_j: wiem ile mają prowizji, ale zasięg nie porównywalny, do tego mają tak zrobione że jest rotacja wśród sprzedawanych przedmiotów, a na allegro mimo że bulisz 50-60zł za promowania w wyróżnieniem możesz być i na 15 stronie i mieć 5 wyświetleń przez 10 dni i zero sprzedaży.

Gdy na allegro była rotacja sprzedawanych produktów czyli kończy ci się 14 dni i wypad na sam koniec stawki i tak w kółko, każdy
@OscarGoldman: A masz też sklep internetowy? Wielu Allegrowiczów zakłada swój sklep i przenosi klientów z Allegro do sklepu, oferując im np. niższe ceny, rabaty czy gratisy. Mamy bardzo wielu klientów, którzy zaczynami na Allegro, ale przez wyższe ceny inwestują w swoją markę i jej reklamę. To przynosi efekty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
a ktoś kto ma dobre ceny to i tak jest na samym końcu


@OscarGoldman: czyli widzisz, że nie opłaca się mieć niskich cen, a dalej skupiasz się na walce ceną xD

duża grupa ludzi kupuje na allegro dla wygody, a nie dla ceny. Po prostu dostosuj się do tego kanału sprzedaży jak do każdego innego.
@OscarGoldman: Nie chcielibyśmy Cię wystraszyć i nie odbieraj tego w ten sposób, ale może historia, jak przydarzyła się kilka miesięcy temu jednemu z naszych Klientów będzie przestrogą i skłoni innych do zastanowienia się nad dywersyfikacją źródeł przychodu...

Otóż firma, która bardzo dużo sprzedaje na Allegro, weszła w spór z kilkoma kupującymi (przy dużej skali sprzedaży nie jest to wcale takie trudne). Allegro uruchomiło procedurę ochrony kupującego - pomimo tego, że jak
@RedCart_pl: ja na allegro dawno już na poważnie nie handluje, mam swoje punkty stacjonarne i sklepy internetowe, na allegro pcham to co mi nie idzie, albo w co wtopiłem troche kasy nie potrzebnie a zamiast czekać aż ktoś kupi to wale promocje i niech się chociaż zwróci - taką rolę odgrywa u mnie teraz allegro. Szkoda bo kiedyś na prawde szanowałem i klienta, i allegro, miałem nawet status Super Sprzedawc (hehe),